Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tip na víkend: Začíná festival Kolem světa 2011 v Brně, poté i v Praze

Tomáš Miška

Tomáš Miška

11. 11. 2011

O víkendu startuje na brněnském výstavišti festival Kolem světa 2011. Vyslechněte si dobrodružné příběhy našich největších cestovatelů pod jednou střechou.

FOTO: Festival Kolem světa odstartuje o víkendu v Brně

Festival Kolem světa odstartuje o víkendu v Brně, Zdroj: archiv Ondřeje Prosického

Jsou vám povědomá jména jako James Cook, David Livingstone, Marco Polo nebo Hanzelka a Zikmund? Zvučná jména se vryla do paměti široké veřejnosti jako cestovatelské legendy minulých epoch. Byli ti dobrodruzi, kteří překonávali často své možnosti a přinášeli zprávy o magických a neprobádaných místech naší planety.

I dnes je na světě plno podobných cestovatelů s velkým srdcem pro nekonečné dálavy.

Festival Kolem světa 2011 je poctou všem průzkumníkům exotických končin. Využijte příležitosti k inspiraci nebo poznejte příběhy dnešních cestovatelů, kteří s nadšením chodí světem křížem krážem.

Netradičním zážitkem festivalu bude beze sporu show domorodých tanečníků Rapa Nui z Velikonočního ostrova. Věhlasní tanečníci, mezi nimiž nechybí ani královna jmenovaného ostrova, vystoupí se svým válečným tancem Hoko.

Cesty po celé planetě na všechny možné způsoby nabízí Kolem světa 2011

Festival odstartuje na brněnském výstavišti BVV v pátek 11. listopadu. Po celý víkend nabízí organizátoři pestrou paletu reportáží a přednášek od několika desítek předních českých cestovatelů. Mezi pozvanými nebude chybět světoběžník Rudolf Švaříček, který přináší čerstvé poznatky ze srdce Afriky, z Konga.

FOTO: Křest knihy Michala Vičara Embéčkem kolem světa

Křest knihy Michala Vičara Embéčkem kolem světa, Zdroj: kolemsveta.cz

Na programu je i autogramiáda knihy Michala Vičara. Jeho prvotina, cestopis Embéčkém kolem světa, je deníkem splněných snů dvou mladých dobrodruhů na jejich cestě kolem světa ve staré škodovce. Nenechte si ujít setkání s autorem a komentovanou přednášku o tomto inspirativním počinu.

Také se můžete těšit na přednášku o ostrově Kuba Miloslava Stingla, křest nové knihy Petra Horkého a Miloslava Náplavy, indické dobrodružství Ivana Breziny nebo na Keňu očima Lejly Abbasové.  Současně bude probíhat i Mezinárodní festival outdoorových filmů.

FOTO: Prestižní ocenění získal autor fotografie také za snímek mlžného lesa Česko-saského Švýcarska

Prestižní ocenění získal autor fotografie také za snímek mlžného lesa Česko-saského Švýcarska, Zdroj: archiv Ondřeje Prosického

Mezi klasickými komentovanými přednáškami s fotografiemi se objeví i filmové dokumenty. Návštěvníka jistě uchvátí neobvyklé stereoprojekce se 3D brýlemi o krajině za polárním kruhem, o Laponsku.  Na festivalu Kolem světa se bude svými fotografiemi prezentovat také vítěz prestižní evropské fotografické soutěže Ondřej Prosický. Výstava bude zaměřena na fantastickou přírodu latinskoamerické Kostariky.

Kolem světa 2011 s netradičními příběhy současných dobrodruhů navštíví i naše hlavní město. V Praze bude festival probíhat ve dnech 26. – 27. listopadu 2011 v KD a Multikině Ládví. Kompletní program obou akcí najdete na stránkách festivalu Kolem světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tip na víkend: Začíná festival Kolem světa 2011 v Brně, poté i v Praze