Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam v zimě za teplem? Je libo Djerba, Keňa nebo Madagaskar?

Redakce

Redakce

9. 2. 2010

madagaskarSněží a sněží a mráz stále kreslí a maluje. Máte už těch zimních radovánek dost a chtěli byste, aby nás navštívilo i teplé sluníčko? Když nepřijde za námi, co takhle přiletět my za ním? Nasedněte s námi na palubu, připoutejte se a vzlétáme.

1. místo příletu: ostrov Djerba

Djerba, Zdroj: skb-sidrap.info

Djerba, Zdroj: skb-sidrap.info

Lákavou destinací v Tunisku je ostrov Djerba, který nabízí celoroční cestování. Pokud vás už nebaví opalování se a nic nedělání a rádi byste svoji dovolenou prožili aktivně, zaleťte si na Djerbu v zimních měsících, které jsou velmi vhodné například pro výlet na Saharu. Seznámíte se tak s obydlím Berberů, rozsáhlými pouštěmi a oázami datlových palem.

Djerba také skýtá nemalé množství památek a pozoruhodností. Jejich milovníci si jistě přijdou na své prohlídkou města mešit Houmt – Souk, osady hrnčířů Guellala, poutního místa Židů La Ghriba a dobrodružným povahám ostrov nabízí i největší krokodýlí farmu středomoří Midoun. A pokud jste i sportovně založení, celý rok je pro vás připraveno i golfové hriště Djerba Golf. Máte strach, že by vám bylo na výletech horko? Tak z toho obavy mít nemusíte, v zimních měsících bývá na Djerbě teplota vzduchu kolem příjemných 18 stupňů Celsia.

2. místo příletu: Keňa

Pokud si chcete užít teplého počasí i zimě, navštivte Keňu. Turistická sezóna zde trvá přibližně od prosince do března s teplotami okolo 20 až 30 stupni celsia. Pobřeží Indického oceánu je považováno za nejlákavější místo pro turisty. A máte rádi podmořský svět? Pak Keňa má ideální podmínky na potápění a šnorchlování. Korálové útesy, které lemují celé pobřeží, jsou tím pravým ořechovým pro prozkoumání mořské flóry. Jestli chcete v Keni vidět i víc než krásné pláže, jeďte na výlet do národního parku Tsavo, kde je pro turisty zřízena podvodní pozorovací místnost hrochů. Dále pak v parku můžete vidět takzvané červené slony, jejichž název je odvozen od celodenního válení se v červeném bahně, které slouží jako ochrana proti ostrému slunci. A jsou-li vám sloni a hroši málo, zakončete svoji návštěvu Keni na Safari a o dobrodružství máte postaráno.

3. místo příletu: Madagaskar

Madagaskar, Zdroj: wallpapers247.com

Madagaskar, Zdroj: wallpapers247.com

Méně obvyklou dovolenou můžete prožít na dobře známém ostrově Madagaskar. Avšak nehledejte zde lva Alexe, hrošici Glorii nebo zebru Martyho. Tato zvířata, na rozdíl od filmu, na Madagaskaru nenajdete. Ale když se vydáte do národního parku De Montagne d’ Ambre a budete pozorní, tak můžete spatřit některé druhy lemurů nebo chameleónů. A co vše je ještě na ostrově možné podnikat? Koupání v Indickém oceánu tyrkysové barvy vás jistě naláká jako první a přát vám k tomu budou i teploty pohybující se v zimě kolem 27 stupni celsia. Ale pozor! Nenechte se svést prázdnými plážemi. Ani noha na nich nemusí být právě proto, že se v jejich blízkosti objevují nebezpeční žraloci. Na Madagaskaru si opět můžete užít potápění a šnorchlování, protože nespočet pěkných korálů se ukrývá pod hladinou oceánu. A jestli se zajímáte o památky, tak si nesmíte nechat ujít návštěvu hlavního města Antananarivo. Turistickými cíly jsou především dvě pevnosti, anglikánská a římskokatolická katedrála a také památník padlých vojáků, kteří dali život pro Francii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v zimě za teplem? Je libo Djerba, Keňa nebo Madagaskar?