Soundtrack k filmu 500 dní se Summer roztančil i Gordon-Levitta

V těchto dnech se v šeru kinosálů ohřívá nový film s názvem Don Jon, jenž je režijním debutem Josepha Gordona-Levitta. Pojďme si připomenout jiný film s tímto hercem, a to romantickou komedii, která kašle na zaběhnutá pravidla romaňtáků, snímek nabitý skvělou hudbou i hereckými výkony.  

Zdroj: Bonton
Ústřední dvojice 500 dní se Summer se povedla. Zdroj: Bonton

Tom (Joseph Gordon-Levitt) je mladý reklamní textař, který hledá dívku svých snů. Když pozná Summer (Zooey Deschanel), zdá se, že ji konečně našel. Může ale vztah tak odlišných charakterů s rozdílnými pohledy na lásku vlastně fungovat?

Zapomeňte na happy end, pravou lásku a další klišé romantických komedií. V 500 dní se Summer se jich nedočkáte. Právě díky tomu sklidil snímek režiséra Marca Webba takové úspěchy jak mezi fanoušky, tak u filmových odborníků, kteří ho mimo jiné nominovali na Zlatý glóbus za nejlepší komedii roku.

První dáma zpívá s rockery

Soundtrack k filmu obsahuje šestnáct songů a spoustu známých jmen. Svými hlasy k celkovému efektu přispěli třeba písničkářka Regina Spektor, bývalá první dáma Francie Carla Bruni nebo australští Wolfmother.

Použity byly i starší hity od rockové kapely The Smiths, legendární dvojice Simon & Garfunkel a neméně legendárního dua Hall & Oates. Výsledek dopadl na výbornou, o čemž svědčí oblíbenost soundtracku u filmových i hudebních fanoušků.

Mezi nejznámější písně z filmu patří You Make My Dreams od Halla a Oatese, která vznikla na počátku osmdesátých let. Právě za zvuku tohoto songu prochází Tom ve filmu s pusou od ucha k uchu ulicemi a užívá si své štěstí. Nechybí ani menší taneček, k němuž se následně přidají další kolemjdoucí, a scéna vrcholí hromadnou choreografií. Níže přikládáme i celý soundtrack.

Soundtrack k filmu 500 dní se Summer roztančil i Gordon-Levitta
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Soundtrack k filmu 500 dní se Summer roztančil i Gordon-Levitta

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*