Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zooey Deschanel: Kráska, která v sobě nezapře komediální talent

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

19. 6. 2012

Zooey Deschanel se proslavila zejména jako hlavní postava  snímku 500 dní se Summer. Věděli jste ale, že tato půvabná herečka má i svou vlastní kapelu? A vyniká i v komediích.

FOTO: Zooey Deschanel

Hereččino charisma, stejně jako krása jsou nepopiratelné. Zdroj: distributor filmu

Zooey Deschanel se narodila 17. ledna 1980 v Los Angeles. Umělecky založení rodiče pojmenovali svou druhorozenou dceru po hlavní mužské postavě z knihy J. D. Salingera Franny a Zooey a odmalička ji vedli k filmovému průmyslu.

Není se čemu divit, Zooyeina matka byla herečkou a její otec kameramanem. Rodičovské tužby nakonec naplnila i starší sestra Emily, kterou můžete znát ze seriálu Sběratelé kostí, kde si vystřihla hlavní roli.

Zooey vyrůstala v Los Angeles, středu hollywoodského dění, kvůli otcově práci však celá rodina často cestovala. „Všechno to cestování jsem nenáviděla… Teď jsem ráda, že mám tolik zážitků, ale v dětství mi vadilo opustit všechny kamarády v Los Angeles a odjet někam, kde jsem to vůbec neznala,“ vzpomíná herečka. Mezi její přátele se v dětství řadili například Jake Gyllenhaal či Kate Hudson, oba poznala ve škole.

[youtube_660]PsD0NpFSADM[/youtube_660]

Po čas svého studia Zooey nejvíce tíhla ke zpěvu. I díky vlivu rodičů se jej rozhodla propojit s herectvím a chtěla se věnovat muzikálům. Když se však poprvé postavila před kameru, bylo rozhodnuto. Objevila se v seriálu Veroničiny svůdnosti, kde si v pouhých sedmnácti letech vystřihla roli modelky.

Filmový debut si pak odbyla v komedii Úspěšný Mumford, která  však nebyla tak úspěšná, jak by se podle názvu mohlo zdát. Napomohla jí ale získat další pracovní příležitosti, mimo jiné si zahrála i ve videoklipu She’s Got Issues kapely The Offspring.

Naplnila i své hudební ambice

Sama nezahálela a pracovala nejen na své herecké, ale i hudební kariéře. Podílela se na soundtracku několika snímků, v nichž měla roli, zazpívala si například ve filmech Elf či Yes Man. V roce 2006 potkala na jednom natáčení jistého M. Warda a okamžitě si padli do noty. A to doslova, z jednoho společného duetu totiž vznikl celý hudební projekt s názvem She & Him.

FOTO: Zooey Deschanel v Yes Man

V komedii Yes Man si zahrála po boku Jima Carreyho.

„Vždycky jsem si myslela, že budu schopna zpívat i hrát, ale začalo být těžké zvládat obojí. Psala jsem hodně skladeb, ale nic jsem s nimi nedělala. Nevěděla jsem, s kým bych mohla spolupracovat… Pak jsem potkala Matta a věděla jsem, že je to prostě ono,“ říká Zooey. „Chvíli jsem si myslela: ‚Bože, herec, který vydá album, musí být blázen‘, ale došlo mi, že jsem vlastně zpívala celý život, ještě než jsem se stala herečkou.“

Skupina získala popularitu hlavně u fanoušků indie hudby, na nedostatek slávy si ale Zooey nemůže stěžovat. Veleúspěšný snímek 500 dní se Summer ji katapultoval mezi nejznámější mladé herečky současnosti. Neobyčejný příběh o lásce je nabitý odkazy na legendární hudební skupiny, filmy i režiséry a Zooey si v něm rovněž zazpívala.

Není typickou hollywoodskou hvězdičkou

Přestože jí to však na place s hereckým kolegou Josephem Gordon-Levittem slušelo, ve skutečném životě v té době prožívala svou vlastní love-story s někým jiným. Jejím vyvoleným se stal frontman kapely Death Cab for Cutie Ben Gibbard. V roce 2009 se vzali, manželství však ztroskotalo hned o dva roky později. Důvod je veřejnosti neznámý, Zooey si své soukromí pečlivě střeží.

FOTO: Zooey Deschanel v 500 dní se Summer

Joseph Gordon-Levitt pro ni není jen kolega, ale i dobrý kamarád.

V současné době je tedy herečka sama, ale o nápadníky nouzi nemá. Už několik let se objevuje v žebříčcích nejžádanějších žen světa, rozhodně však nehrozí, že by jí tento fakt stoupl do hlavy. Také o sobě tvrdí, že je konzervativní a nerada se chodívá bavit na párty s ostatními celebritami. „Mám ráda starou hudbu, filmy, vintage oblečení… jsem prostě staromódní holka,“ směje se, „Je tak trapné, když si v novinách o někom přečtete, jak se opil na večírku. Taková já být nechci.“ Zato však vášnivě miluje nakupování.

Zooey Deschanel je prostě živel. Jak sama tvrdí, nedokáže posedět na jednom místě a stále musí něco dělat. Jejím nejnovějším počinem je komediální seriál New Girl, který se objevil na amerických televizních obrazovkách minulý rok. Zooey v něm hraje Jess, dívku stejně roztomilou a nekonvenční, jako je ona sama. Tuto modrookou krásku si zkrátka nenechte ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zooey Deschanel: Kráska, která v sobě nezapře komediální talent