×
TOPZINE.cz

Zooey Deschanel: Kráska, která v sobě nezapře komediální talent

FOTO: Zooey Deschanel
Hereččino charisma, stejně jako krása jsou nepopiratelné. Zdroj: distributor filmu

Zooey Deschanel se proslavila zejména jako hlavní postava  snímku 500 dní se Summer. Věděli jste ale, že tato půvabná herečka má i svou vlastní kapelu? A vyniká i v komediích.

FOTO: Zooey Deschanel
Hereččino charisma, stejně jako krása jsou nepopiratelné. Zdroj: distributor filmu

Zooey Deschanel se narodila 17. ledna 1980 v Los Angeles. Umělecky založení rodiče pojmenovali svou druhorozenou dceru po hlavní mužské postavě z knihy J. D. Salingera Franny a Zooey a odmalička ji vedli k filmovému průmyslu.

Není se čemu divit, Zooyeina matka byla herečkou a její otec kameramanem. Rodičovské tužby nakonec naplnila i starší sestra Emily, kterou můžete znát ze seriálu Sběratelé kostí, kde si vystřihla hlavní roli.

Zooey vyrůstala v Los Angeles, středu hollywoodského dění, kvůli otcově práci však celá rodina často cestovala. „Všechno to cestování jsem nenáviděla… Teď jsem ráda, že mám tolik zážitků, ale v dětství mi vadilo opustit všechny kamarády v Los Angeles a odjet někam, kde jsem to vůbec neznala,“ vzpomíná herečka. Mezi její přátele se v dětství řadili například Jake Gyllenhaal či Kate Hudson, oba poznala ve škole.

[youtube_660]PsD0NpFSADM[/youtube_660]

Po čas svého studia Zooey nejvíce tíhla ke zpěvu. I díky vlivu rodičů se jej rozhodla propojit s herectvím a chtěla se věnovat muzikálům. Když se však poprvé postavila před kameru, bylo rozhodnuto. Objevila se v seriálu Veroničiny svůdnosti, kde si v pouhých sedmnácti letech vystřihla roli modelky.

Filmový debut si pak odbyla v komedii Úspěšný Mumford, která  však nebyla tak úspěšná, jak by se podle názvu mohlo zdát. Napomohla jí ale získat další pracovní příležitosti, mimo jiné si zahrála i ve videoklipu She’s Got Issues kapely The Offspring.

Naplnila i své hudební ambice

Sama nezahálela a pracovala nejen na své herecké, ale i hudební kariéře. Podílela se na soundtracku několika snímků, v nichž měla roli, zazpívala si například ve filmech Elf či Yes Man. V roce 2006 potkala na jednom natáčení jistého M. Warda a okamžitě si padli do noty. A to doslova, z jednoho společného duetu totiž vznikl celý hudební projekt s názvem She & Him.

FOTO: Zooey Deschanel v Yes Man
V komedii Yes Man si zahrála po boku Jima Carreyho.

„Vždycky jsem si myslela, že budu schopna zpívat i hrát, ale začalo být těžké zvládat obojí. Psala jsem hodně skladeb, ale nic jsem s nimi nedělala. Nevěděla jsem, s kým bych mohla spolupracovat… Pak jsem potkala Matta a věděla jsem, že je to prostě ono,“ říká Zooey. „Chvíli jsem si myslela: ‚Bože, herec, který vydá album, musí být blázen‘, ale došlo mi, že jsem vlastně zpívala celý život, ještě než jsem se stala herečkou.“

Skupina získala popularitu hlavně u fanoušků indie hudby, na nedostatek slávy si ale Zooey nemůže stěžovat. Veleúspěšný snímek 500 dní se Summer ji katapultoval mezi nejznámější mladé herečky současnosti. Neobyčejný příběh o lásce je nabitý odkazy na legendární hudební skupiny, filmy i režiséry a Zooey si v něm rovněž zazpívala.

Není typickou hollywoodskou hvězdičkou

Přestože jí to však na place s hereckým kolegou Josephem Gordon-Levittem slušelo, ve skutečném životě v té době prožívala svou vlastní love-story s někým jiným. Jejím vyvoleným se stal frontman kapely Death Cab for Cutie Ben Gibbard. V roce 2009 se vzali, manželství však ztroskotalo hned o dva roky později. Důvod je veřejnosti neznámý, Zooey si své soukromí pečlivě střeží.

FOTO: Zooey Deschanel v 500 dní se Summer
Joseph Gordon-Levitt pro ni není jen kolega, ale i dobrý kamarád.

V současné době je tedy herečka sama, ale o nápadníky nouzi nemá. Už několik let se objevuje v žebříčcích nejžádanějších žen světa, rozhodně však nehrozí, že by jí tento fakt stoupl do hlavy. Také o sobě tvrdí, že je konzervativní a nerada se chodívá bavit na párty s ostatními celebritami. „Mám ráda starou hudbu, filmy, vintage oblečení… jsem prostě staromódní holka,“ směje se, „Je tak trapné, když si v novinách o někom přečtete, jak se opil na večírku. Taková já být nechci.“ Zato však vášnivě miluje nakupování.

Zooey Deschanel je prostě živel. Jak sama tvrdí, nedokáže posedět na jednom místě a stále musí něco dělat. Jejím nejnovějším počinem je komediální seriál New Girl, který se objevil na amerických televizních obrazovkách minulý rok. Zooey v něm hraje Jess, dívku stejně roztomilou a nekonvenční, jako je ona sama. Tuto modrookou krásku si zkrátka nenechte ujít.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..