Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

500 dní se Summer na Blu-ray a DVD: Má mě ráda, nemá mě ráda…

Jiří Hannich

Jiří Hannich

8. 4. 2010

500-dni-se-summer-1Příjemná romantická komedie 500 dní se Summer přináší v rámci anatomie jednoho vztahu mnoho vtipných a zamilovaných scén, ale také pohled na odvrácenou stranu lásky. Blu-ray a DVD jsou obohaceny o několik zajímavých bonusů.

Zdroj: distributor filmu

500 dní se Summer Zdroj: distributor filmu

Film

Tom je citlivý mladý muž, který se živí jako reklamní textař a již pořádně dlouhou dobu má takový ten nepříjemný pocit, že mu v životě něco chybí. To něco se nazývá láska. Ve výtahu se Tom seznámí se Summer. Nedá mu šanci, aby se do ní nezamiloval. V Tomových očích je Summer celkem pochopitelně tou vyvolenou – je krásná, vtipná, sečtělá, okamžitě mu poblázní hlavu. Co se však týká jejich vztahu, působí Summer poněkud komplikovaně. Nevěří totiž v opravdovou lásku. Z toho důvodu jí nedělá velký problém trochu si s Tomem zalaškovat, užít si společně strávené chvíle a pak ho pustit k vodě. Přesto je Tom do Summer pořád blázen.

Snímek je koncipován jako retrospektivně-analyzační pouť vztahem dvou ústředních postav, tedy Toma a Summer v podání Josepha Gordona Levitta a Zooey Deschanel. Režisér Marc Webb se přitom soustředil na vyobrazení slepé zamilovanosti v kontrastu s krutostí neopětovaných citů. Postavám dal hodně prostoru, aby naplno projevily své emocionální rozpoložení, vše navíc dokreslil různými doprovodnými prvky v podobě mezititulků, barevných filtrů, animací a melancholické hudby. Naprostým vrcholem režisérova snažení je určitě paralelní vyobrazení téže scény tak, jak se odvíjí v Tomově hlavě, a jak doopravdy probíhá. Přímočaré a vtipné zároveň.

Zdroj: distributor filmu

500 dní se Summer Zdroj: distributor filmu

Blu-ray a DVD

500 dní se Summer se vešlo do pětadevadesáti minut. Na DVD však můžete mít více. Součástí disku jsou totiž prodloužené a vynechané scény. Pro fajnšmekry, kteří vlastní přehrávač s modrým laserem, jsou připraveny další lahůdky. Zvláště výměna rolí Sid a Nancy/500 dní se Summer je poněkud neortodoxním porovnáním dvou vztahů, dvou přístupů k životu, živelných povah čtyř mladých lidí. S pocity herců z natáčení se snadno seznámíte v rozhovorech. Také je možné podívat se na hudební videoklip od Temper Trap a krátký snímek Bankovní tanec.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický

Stopáž: 95 minut

Režie: Marc Webb

Hrají: Joseph Gordon Levitt, Zooey Deschanel, Patricia Belcher

Zvuk: český, anglický (vše Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Ztracené dny Summer: Vynechané a prodloužené scény, Bankovní tanec (režie Marc Webb), Mean´s Cinemash: Sid a Nancy/500 dní se Summer, videoklip Sweet Disposition od Temper Trap, rozhovory se Zooey a Josephem

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

500 dní se Summer na Blu-ray a DVD: Má mě ráda, nemá mě ráda…