Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Seznam: Nejlepší muzikály české scény. Hlavními hrdiny jsou podivíni

Redakce

Redakce

20. 1. 2012

V posledních letech přibývá muzikálů jako hub po dešti. Ne všechny ale mají požadovanou kvalitu a splňují naše očekávání. TOPZINE.cz pro vás vybral pět nejlepších.

Dva z pěti muzikálů vytvořil team Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese ve spolupráci s muzikálovým hercem Danielem Hůlkou. Oba už za sebou ale mají derniéru. Zbývající máte stále možnost zhlédnout na českých scénách.

5. Monte Cristo

FOTO: Daniel Hůlka v muzikálu Monte Cristo

Zdroj: hulka.cz

Český muzikál na motivy románu Alexandra Dumase st. Hrabě Monte Cristo vytvořili Karel Svoboda, Zdeněk Borovec a Richard Hes. Režisérem byl Jozef Bednárik.

Námořník Edmond Dantes je neprávem obviněn a uvězněn v pevnosti. Setkává se zde se starým vězněm, který mu prozradí místo, kde se nalézá poklad. Edmond uprchává, zmocňuje se pokladu, mění své jméno na jméno Monte Cristo, kupuje si šlechtický titul a touží po pomstě.

Postavu Hraběte Monte Crista hrál Daniel Hůlka, Marian Vojtko a Jaromír Adamec. Muzikál měl premiéru 13. prosince 2000 v Kongresovém centru v Praze.

Derniéra: 21. prosince 2002

4. Tři mušketýři

FOTO: Athos a Mylady v muzikálu Tři mušketýří

Zdroj: trimusketyri-muzikal.cz

Muzikál na motivy románu opět od Alexandra Dumase st. Tři mušketýři má od 18. června 2011 oficiálně po hybernské derniéře. To ale nebrání Divadlu Broadway je 25. května 2012 obnovit. Text k hudbě Michala Davida a Bryana Adamse napsal Lou Fanánek Hagen.

Romantický příběh o lásce, přátelství, ale také o intrikách a nenávisti. Odehrává se ve Francii za vlády Ludvíka XIII. Vládu nad státem má však kardinál Richelieu. Mladý d’Artagnan se přidává ke třem mušketýrům. Spolu s nimi oddaně slouží králi a královně a brání se intrikám kardinála.

V hlavních rolích můžete vidět Petra Koláře, Moniku Absolonovou, Josefa Vojtka, Ilonu Csákovou, Petru Janů, Zuzanu Norisovou a další.

Vstupenky: 150–750 Kč

TOPZINE.cz se ptal muzikálového herce Tomáše Trapla. Co si myslí o pražském muzikálu?

3. Chicago

FOTO: Muzikál Divadla pod Palmovkou Chiago

Zdroj: DpP

Chicago je americký jazzový muzikál od autorů Freda Ebba, Bobba Fosse a Johna Kadera, napsaný dle hry Maurine Dallas Watkinsonové. Na americké Broadwayi měl premiéru již 3. června 1975.

Děj se odehrává v Chicagu. Roxie Heartová v návalu vzteku zavraždí svého manžela. Ve vězení se setkává s Velmou Kellyovou, která zavraždila své dva sourozence. Společně si najmou právníka Billyho Flynna, ten se snaží všemi způsoby dokázat jejich nevinu.

Chicago uvádí Městské divadlo Brno nebo pražské Divadlo pod Palmovkou.

Vstupenky Brno: 520, 580 Kč

Vstupenky Praha: 250–350 Kč

2. Dracula

FOTO: Daniel Hůlka v muzikálu Darcula

Zdroj: darcula-muzikal.cz

Stejně jako muzikál Monte Cristo pochází i Dracula z dílny Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese. Měl premiéru 13. října 1995 v pražském Kongresovém centru. Téměř okamžitě se stal českým muzikálem století.

Jedná se o volné zpracování Stokerova románu Dracula. Příběh je rozdělen do tří epoch podle doby, ve které se děj odehrává – patnácté století, devatenácté století a současnost. Krutý kníže Dracula drancuje okolní vojvodství, za to je odsouzen k věčnému životu a touze po krvi.

V roce 2009 uvedlo Draculu v novém nastudování Divadlo Hybernia. Režisérem byl však stále Jozef Bednárik. Role Draculy se zhostili Daniel Hůlka, Josef Vojtek a Marian Vojtko.

Derniéra: 28. května 2011

1. Jesus Christ Superstar

Rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili Andrew Lloyd Weber a Tim Rice. Ze strachu z reakce církve a věřících uvedl muzikál nejprve londýnský West End a až potom Broadway.

Příběh pojednává o posledním týdnu života Ježíše Krista, od jeho příchodu do Jeruzaléma po ukřižování. Je zajímavý o to více, že ho vypráví postava Jidáše Iškariotského.

Čeští diváci se s tímto muzikálem mohli setkat již v roce 1994, kdy ho uvedlo divadlo Spirála. Dnes ho můžeme zhlédnout v Hudebním divadle Karlín, kde měl premiéru 11. listopadu 2010. Hlavní roli Ježíše ztvárnil Kamil Střihavka, o postavu Jidáše se podělili Václav Noid Bárta  a Jan Toužimský.

Vstupenky: 230–700 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seznam: Nejlepší muzikály české scény. Hlavními hrdiny jsou podivíni