Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sandra Bullock kraluje herečkám. Za rok vydělala přes miliardu korun

Nedávno oslavila padesátiny, získala druhou nominaci na Oscara a dominuje letošnímu žebříčku nejvýdělečnějších hereček. Rok 2014 bude pro Sandru Bullock jistě patřit k těm stěžejním.

FOTO: Slečna drsňák - Sandra Bullock - Warner Bros.

Pro Sandru Bullock byl poslední rok úspěšný. Zdroj: Warner Bros.

Magazín Forbes každý rok zveřejňuje seznam nejvýdělečnějších herců a hereček. Po bok opakovaně kralujícího Roberta Downeyho Jr. letos usedla Sandra Bullock. Slušný balík dolarů jí vynesla hlavně role ve snímku Gravitace, který patřil k nejvýdělečnějším za loňský rok a získal sedm Oscarů.

Bullock sice tentokrát svou oscarovou nominaci neproměnila, ale mrzet ji to nemusí. Jednoho Oscara už má a navíc jí právě Gravitace pomohla k prvnímu místu a výdělku ve výši 51 milionů dolarů, což je v přepočtu víc než miliarda korun.

Druhou příčku obsadila Jennifer Lawrence, jejíž hvězda stoupá závratnou rychlostí. Ve třiadvaceti letech má už tři oscarové nominace – z toho jednu proměněnou – a za posledních dvanáct měsíců je hlavně díky Hunger Games bohatší o 34 milionů dolarů.

Třetí skončila Jennifer Aniston s výdělky ve výši 31 milionů dolarů. Ty jí zajistily hlavně komedie Millerovi na tripu a Šéfové na zabití 2. Následují Gwyneth Paltrow a loňská královna Angelina Jolie.

Herečky však ve výši výdělků stále zaostávají za svými mužskými kolegy. Nejvýdelečnější mužská desítka si dohromady přišla na 419 milionů dolarů. U žen je to pouhých 226 milionů dolarů.

Desítka nejvýdělečnějších hereček pro rok 2014:

1. Sandra Bullock – 51 milionů dolarů
2. Jennifer Lawrence – 34 milionů dolarů
3. Jennifer Aniston – 31 milionů dolarů
4. Gwyneth Paltrow – 19 milionů dolarů
5. Angelina Jolie – 18 milionů dolarů
6. Cameron Diaz – 17 milionů dolarů
7. Scarlett Johansson – 17 milionů dolarů
8. Amy Adams – 13 milionů dolarů
9. Natalie Portman – 13 milionů dolarů
10. Kristen Stewart – 12 milionů dolarů

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sandra Bullock kraluje herečkám. Za rok vydělala přes miliardu korun