Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Sandře Bullock. Má zvrácenou zálibu v nemocných zvířatech

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

11. 8. 2013

Je krásná, úspěšná, vydělává nemalé peníze a pomalu aby si rozšířila poličku na své ceny za herecké výkony. Jaká je ale v soukromí, když se vypne kamera?

MC2D-1575

Jen stěží se dá uvěřit, že jí pomalu táhne na padesátku, nemyslíte? Sandra Bullock, která přišla na svět do rodiny operní pěvkyně a učitele zpěvu, vypadá jako šťastná nálezkyně elixíru mládí. Jenže ani ona se nevyhnula posměchu na škole, stejně jako mnoho dalších celebrit před ní. Ale stačilo pár let, trocha zdravého sebevědomí a Sandra se stala vyhledávanou herečkou, která má na kontě pěknou řádku filmů.

Divákům se do paměti zapsala především díky snímkům Nebezpečná rychlost, Slečna drsňák, Dům u jezera či Zrození šampiona, který jí vynesl Oscara. Momentálně baví diváky v oddechové komedii Drsňačky, s níž před pár dny zamířila do kin a v říjnu se nás dokonce chystá ohromit rolí astronautky ve strhujícím snímku Gravitace.

1. Z káčátka hollywoodskou labutí

Získává prestižní ocenění, v roce 2010 byla dokonce nejlépe placenou herečkou a drží se již několik let na žebříčku těch nejkrásnějších žen planety. Jak jen to dělá, že jí sláva nestoupá do hlavy a svou oblíbenost si drží u režisérů, kolegů i fanoušků?

Jako dítě si totiž ve škole užila ze strany svých spolužáků kruté šikany jen kvůli toho, že nedokázala držet módní krok s ostatními kvůli častému cestování. „Když jsem se vrátila z Evropy, vypadala jsem v porovnání s ostatními jako klaun. A taky mi to dávali často a rádi najevo,“ vzpomíná. Proto si také slíbila, že ona sama se takhle ke druhým nikdy chovat nebude.

play-sharp-fill

2. Nejlepší a nejhorší herečka zároveň

Získat Oscara je pro herce něco jako dosáhnout vysněného cíle, protože nic lepšího už je v kariéře potkat nemůže. Zlatá malina je naopak ocenění toho nejhoršího na filmovém plátně a věřte, že takovou cenu by si žádný herec doma nevystavil. Sandra ale dokázala získat obě tyto ocenění dokonce v tom samém roce, což se doposud povedlo jen dalším třem šťastlivcům z branže.

Herečka to vzala ale statečně, a dokonce byla jednou z mála, která si pro Zlatou malinu došla osobně a s úsměvem. Na druhou stranu, Malina nemalina, zlatá oscarová soška na vaší polici dokáže přebít negativní pocit ze všech špatných cen na světě.

3. Žalovala výrobce hodinek za zneužití jména

Sandra má sice milou povahu, nicméně se nenechává zneužívat. Není to tak dávno, co zažalovala amerického výrobce hodinek ToyWatch za to, že ji bez souhlasu použil k propagaci. U svého výrobku totiž uvedl popisek: „Stejné hodinky nosila Sandra Bullock v roli ve filmu Zrození šampióna (2009), za kterou v roce 2010 získala Oscara.“

Herečka to označila jako bezprávné těžení z jejího úspěchu, na což měla také nárok. Kromě běžné ochrany vlastního jména je totiž její osoba právně chráněna tím, že se neobjeví v žádných médiích v souvislosti s propagací, pokud sama vybrané společnosti nebo produktu nevěří.

4. Až při natáčení objevila svou skrytou alergii

Času od času můžete v tisku objevit vtipné články o podivnostech celebrit. Sandra se například zařadila do žebříčku nositelů netradičních hollywoodských alergií. Je totiž alergická na koně, což zjistila až při natáčení snímku Ukradená srdce v roce 1996. Stejnou alergií trpí například také Clint Eastwood.

5. Má zvláštní slabost pro postižená zvířata

I přes svou netradiční alergii je však tato charismatická žena velkým milovníkem zvířat. „Víte, je divné to říct, ale miluju zvířata, kterým něco chybí. Když mají nějakou vadu nebo tak. Kolikrát nám volali známí, že našli psa bez domova, jenže pak jen mávli rukou a řekli: Ale má všechny oči i končetiny, to není nic pro tebe,“ tvrdí s vážnou tváří.

„Jednou jsem ale měla štěstí. Manžel našel psa v popelnici, a tak mi volal, že ho odvezl k veterináři a že je v pořádku. O chvilku později volal znovu a nadšeně mi sdělil: Dobré zprávy! Veterinář říkal, že má jen jedno varle!“ Tím ale veškerá podivnost nekončí, pejsek totiž zůstal u nich doma natrvalo a ne sám. „Našli jsme mu družku s jedním okem,“ uzavírá se smíchem Sandra.

FOTO: Sandra Bullock a Melissa McCarthy ve filmu Drsňačky

S Melissou McCarthy momentálně loví darebáky v kinech. Zdroj: CinemArt

6. Slečna drsňák i v reálném životě

Sandra je silná žena a rozhodně nepatří k těm, které by se nechávaly při natáčení scén zaskakovat dublérkami jen proto, aby si náhodou nezlomily nehet. I všechny scény v obou dílech Slečny drsňák si poctivě natrénovala a odehrála sama. Navíc, jak sama říká, adrenalin k jejímu životu patří.

„Neumím si představit, že by si někdo koupil lístek do kina, aby mě viděl jako sekretářku, která sedí za psacím stolem a ten pravý život jde úplně mimo ni. Ba ne, právě policisté přinášejí do filmu přesně ten správný potenciál napětí,“ vysvětluje svou zálibu v akčních filmech. To mimo jiné právě dokazuje v kinech s výše zmíněným snímkem Drsňačky, kde si (nečekaně) zahrála agentku FBI.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Sandře Bullock. Má zvrácenou zálibu v nemocných zvířatech