Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Robert Fulghum přijede do Česka, aby zatančil

FOTO: Americký spisovatel Robert FulghumSvětoznámý spisovatel přijal nabídku ke spolupráci od tvůrců LiStOVáNí. Objeví se ve scénické podobě své nové knihy Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Poprvé 16. října v Českých Budějovicích, poté v Praze, Havlíčkově Brodě a Brně.

LiStOVáNí: Cyklus scénických čtení

Duchovním otcem LiStOVáNí je herec Lukáš Hejlík Foto: Zdeněk Černín pro LiStOVáNí

Cyklus scénických čtení s poetickým názvem LiStOVáNí si do svého repertoáru vybírá literární chuťovky. Knihám, které jsou už sami o sobě něčím výjimečné, tak dodává další rozměr.

Od svého vzniku zinscenovala parta kolem duchovního otce projektu LiStOVáNí, herce Lukáše Hejlíka, více než 60 titulů pro dospělé i děti. K velkému úspěchu a plným sálům velkých divadel dospělo LiStOVáNí díky knize Ekonomie dobra a zla. Jedním z aktérů jevištní podoby tohoto literárního bestseleru je i sám autor, populární ekonom Tomáš Sedláček.

Přečtěte si také recenzi LiStOVáNím Ekonomií dobra a zla

Spolupráce se spisovateli není u LiStOVáNí nijak neobvyklá. Důkazem je kromě Sedláčka právě Robert Fulghum, který se k projektu aktivně připojil už v roce 2007 při scénické verzi své úspěšné knihy Co jsem to proboha udělal?

FOTO: Americký spisovatel Robert Fulghum

Vše, co potřebuje znát, se naučil v mateřské školce Zdroj: wikimedia.org

„Obdivuju divadlo a lidi, kteří ho dělají. Nejsem herec, je to na mě příliš mnoho improvizace, ale spojit se s LiStOVáNím aspoň trochu, to je pro mě čest. Je to vzrušující a děsivé, jako všechna dobrodružství,“ vysvětluje své pocity světoznámý autor.

Nepřehlédněte: exkluzivní rozhovor s Lukášem Hejlíkem

Kniha Drž mě pevně, miluj mě zlehka je, jako již tradičně, částečně autobiografická a vypráví příběhy z tančírny Century v Seattlu. Ústředním tancem je tango, kterému Fulghum podlehl. A tančit bude i na jevišti při LiStOVáNí za asistence Lukáše Hejlíka, Petry Bučkové, Alana Novotného a Willow Bederové.

Robert Fulghum (nar. 1937 v Texasu)

Americký spisovatel, jinak muž mnoha profesí. Vyzkoušel si povolání kamelota, kopáče, kovboje, zpěváka či učitele. Vystudoval teologii a přes dvacet let působil jako unitářský pastor. Světově se proslavil především jako autor fejetonů a úvah o běžném životě. Mezi nejznámější tituly patří Ach joUž hořela, když jsem si do ní lehalMožná, možná ne a další.

Poprvé se Robert Fulghum s LiStOVáNím představí v neděli 16. října v Českých Budějovicích. V úterý 18. října pak dorazí na jeviště Nové scény v Praze, ve čtvrtek 21. října se mohou těšit diváci v Brně a o den později, v pátek 22. října, zakončí spisovatel své malé turné v Havlíčkově Brodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Robert Fulghum přijede do Česka, aby zatančil