Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Přípravy další bondovky vypukly. Vrátí se scenárista filmu Skyfall

Zatímco dvaadvacátá bondovka Skyfall suverénně dominuje v kinosálech, producenti se již poohlížejí po režisérovi třiadvacátého dobrodružství. Dostane nový scénář na stůl opět Sam Mendes, nebo špionážní tematikou neposkvrněný nováček?

FOTO: Daniel Craig ve snímku Skyfall

Daniel Craig ve službách Jejího Veličenstva a Sama Mendese. Zdroj: MGM

Nejnovější snímek o agentovi 007 Skyfall již několik týdnů láká do kin davy diváků a producentům nese královské tržby. Poprvé za éry Daniela Craiga navíc tvůrci sklízí pochvalné reakce jak od příznivců restartu série, tak od fanoušků tradičního pojetí bondovek.

Nelze se proto divit zvěstem, že další díl skončí v rukou stejného tvůrčího týmu. Stoprocentně potvrzený už je scenárista John Logan, který při práci na Skyfall vystřídal dlouholeté bondovské autory Roberta Wadea a Neila Purvise.

Přečtěte si recenzi poslední bondovky Skyfall

Zda se režie opět ujme oscarový Sam Mendes, ovšem není vůbec jisté. „Pokud si lidé film zamilují a budou chtít vidět další od stejného týmu, bude to pro mě znamenat hodně. Nicméně jsem už Skyfall dal všechno, co jsem chtěl dát bondovkám. Jsem vyřízený, i když mě to bavilo,“ svěřil se Mendes časopisu Time Out.

video
play-sharp-fill

Návrat Sama Mendese je tedy stále ve hvězdách, zajímavě ovšem zní i další zvažované jméno – Christopher Nolan. V příštím pokračování příběhů agenta s povolením zabíjet tedy zatím můžeme pravděpodobně počítat jen se třemi jmény – Naomie Harris, Ralph Fiennes (kteří si zopakují své role ze Skyfall) a samozřejmě Daniel Craig, kterého jako Jamese Bonda uvidíme minimálně ještě dvakrát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přípravy další bondovky vypukly. Vrátí se scenárista filmu Skyfall