Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Připravte se na Tanec Praha 2012. Na festival přijedou Švýcaři a Vlámové

Redakce

Redakce

28. 4. 2012

booty LootingČerven patří v Praze mezinárodnímu festivalu Tanec Praha. Letos proběhne již 24. ročník. Hlavními hvězdami jsou švýcarští Alias a vlámská Ultima Vez.

booty Looting

Představení Booty Looting přiveze vlámská skupina Ultima Vez. Zdroj: Danny Willems, TP

Od 4. do 29. června uvidí návštěvníci festivalu soubory a choreografy z Německa, Argentiny, Švédska, Velké Británie, Izraele, Dánska, Holandska, Španělska, Japonska a Česka. Program doplní workshopy, filmy, přednášky pro studenty i veřejné debaty.

Podívejte se: Jak vypadá letošní plakát k shakespearovkám?

Slavný švýcarský soubor Alias uvede 26. a 27. června v pražském Hudebním divadle Karlín fascinující a hypnotickou choreografii Sideways Rain. Vlámský soubor Ultima Vez přijede 28. a 29. června do Divadla Archa s nejnovějším představením Booty Looting.

Sideways Rain

Sideways Rain a soubor Alias přijedou až ze Švýcarska. Zdroj: Jean Yves Genoud, TP

Wim Vandekeybus sestavil pro účely choreografie Booty Looting skupinu šesti tanečníků, jednoho hudebníka a dokonce fotografa na scéně. Představení jsou uváděna v koprodukci s Divadlem Archa v rámci Vlámské sezony 2012.

„Představení Alias není nikdy stejné. Má svá pravidla, od tanečníků vyžaduje extrémní pozornost a fyzickou připravenost. Je čisté až ‚grafické‘, lahůdka pro architekty či vizuální umělce,“ uvádí Yvona Kreuzmannová o Sideways Rain od autora Guilherme Botelha.

„Guilherme Botelho vytvořil v představení tanec smyslů hraničící s transem. Hypnotické, úchvatné, nesnesitelné i fascinující… Životadárná síla v čiré formě,“ napsaly o Sideways Rain švýcarské noviny Le Temps.

Švédské uskupení Compagnie Jus de la Vie choreografky Charlotty Öfverholm přiveze do divadla Ponec vystoupení, které kombinuje syrové taneční divadlo a živou hudbu v podání dvou výjimečných skandinávských interpretů.

Z Velké Británie dorazí známá choreografka, performerka a bývalá členka DV8 Physical Theatre Wendy Houstoun, jejíž dílo jasně a vtipně obohacuje a rozšiřuje hranice tance a divadla.

Sideways Rain

Sideways Rain vyžaduje od tanečníků extrémní pozornost

Izraelsko-dánský soubor Yossi Berg and Oded Graf Dance Theatre uvede v divadle Ponec představení o lidské flexibilitě, o naší schopnosti znovu a znovu redefinovat sebe sama. Tanečníci otevírají svět stereotypů a sociálních klišé, pohybujíc se na hranici iluze a reality.

Nepřehlédněte: Český tučňák podporuje mladé umělce

Soubor holandské choreografky Nicole Beutler představí remake dvou němých prací legendární americké postmoderní choreografky Lucindy Childs – Radial Course z roku 1976 a Interior Drama z roku 1977.

Sideways Rain

Představení Sideways Rain hraničí s transem

Rekordní počet měst se také zapojí do projektu Tanec Praha v regionech – Brno, Český Krumlov, Hradec Králové, Choceň, Jihlava, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň a Valašské Meziříčí.

Prolog pro dětské diváky, Tanec Praha Dětem, obohatí hostování francouzského souboru Étantdonné s dílem Zig Zag, které nabízí dětem předškolního věku i interaktivní dílnu. Tanec Praha Dětem začíná 28. května a potrvá do 2. června.

Sideways Rain

Sideways Rain mohou diváci vidět v Praze 26. a 27. června v Hudebním divadle Karlín

Vstupenky se budou pohybovat v rozmezí od 120 do 1 090 korun od 13. dubna a zájemci je mohou koupit v místech konání představení.

Festival Tanec Praha

Nová scéna ND, Divadlo Archa, Hudební divadlo Karlín, divadlo Ponec

Kdy: od 4. do 29. června

Vstupné: 120 – 1 090 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připravte se na Tanec Praha 2012. Na festival přijedou Švýcaři a Vlámové