Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Pražský primátor usedne na jeviště Nové scény. Díky Interpelacím

Barbora Šimečková

Barbora Šimečková

25. 10. 2011

Foto: Tomáš Sedláček, ekonom a moderátor InterpelacíČtvrtý čtvrtek v měsíci na Nové scéně patří již tradičně diskuznímu pořadu Interpelace. V říjnovém vydání bude moderátor Tomáš Sedláček své hosty zpovídat na téma Umění žít v metropoli.

Foto: Zářijové vydání Interpelací

Zářijové vydání Interpelací na téma Umění pomáhat a chránit Zdroj: Nová scéna

Jak být hrdým Pražanem a nezbláznit se? Je diplom z medicíny podmínkou k získání primátorského křesla v hlavním městě? Co Prahu hyzdí a co zdobí? Možná tyhle otázky a určitě spoustu dalších položí Tomáš Sedláček svým hostům ve čtvrtek 27. října.

Pozvání na červenou pohovku tentokrát přijal člověk nejpovolanější, pražský primátor Bohuslav Svoboda. Jeho spolusedícími budou architekt Roman Koucký a sociální geograf Martin Ouředníček.

Vyšlo u nás: Interpelace zahájí sezónu pekně zostra

Bohuslav Svoboda, původně lékař v oboru gynekolog-porodník, je již téměr rok pražským mužem číslo jedna. V televizním pořadu Všechnopárty nedávno prozradil, komu z kolegů-politiků pomohl přijít na svět. Ve čtvrtek odpoledne bude mít možnost doplnit řadu jmen, v čele s Vítem Bártou, o další slavná miminka. Svěří se, nebo je to lékařské tajemství?


Architekt Roman Koucký patří v současnosti mezi nejvýraznější postavy svého řemesla. Mince jeho úspěchu má však, jak už to tak bývá, dvě strany. Koucký je architektem sice uznávaným, ale především kontroverzním. Svým pohledem na svět často pobuřuje nejen své kolegy.

Čtěte také: Do divadla v papučích? S Českou televizí klidně

Martin Ouředníček je v současnosti členem jedné z kateder Přírodovědecké fakulty na Karlově univerzitě. Vyzkoušel si povolání středoškolského učitele zeměpisu i tvůrce map. Na Nové scéně bude mít možnost divákům přiblížit, co obnáší profese s názvem sociální geograf.

Interpelace s datem 27. října začínají na Nové scéně Národního divadla v 17 hodin. Vstup je opět volný do zaplnění kapacity sálu. Přímý přenos bude tradičně přenášet Česká televize na druhém programu.

Interpelace

Kde: Nová scéna
Kdy: čtvrtek 27. října 17:00
Za kolik: zdarma do zaplnění kapacity sálu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražský primátor usedne na jeviště Nové scény. Díky Interpelacím