Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Česká televize zve do divadla každou středu večer. Přijďte klidně v pyžamu

Druhý program České televize zasvětí divadlu středeční večerPodzim v České televizi začíná oficiálně v pondělí 5. září. Divadlu bude na obrazovkách ČT 2 patřit prověřená středa večer. Dvojka láká na záznamy úspěšných divadelních inscenací, magazín Divadlo žije! a live přenos Sedláčkových Interpelací.

Foto: Představení Hospoda na mýtince (Divadlo Járy Cimrmana)

Cimrman budiž pochválen také v létě Zdroj: Divadlo Járy Cimrmana

Léto na Dvojce rozhodně nebylo ve znamení okurek. Velkou měrou k tomu přispěly pořady z řad dramatické tvorby. K obrazovkám diváky v červenci a srpnu přilákal především Jára Cimrman. Záznamy her Akt, Lijavec či Afrika patřily k vůbec nejsledovanějším letním relacím ČT 2. Na tiskové konferenci k podzimnímu schématu České televize to oznámil výkonný ředitel druhého programu Jan Mrzena.

Seriál, ve kterém hrají všichni čeští herci

Divadlo na obrazovky Dvojky patří a ani na podzim tak nepřijdou kulturní nadšenci zkrátka. Dramatické tvorbě bude zasvěcena každá středa večer. Od 20 hodin vybrali dramaturgové do programu záznamy toho nejlepšího, co se na českých i zahraničních jevištích urodilo.

Foto: Představení Hotel mezi dvěma světy (Divadlo F. X. Šaldy v Liberci)

Hotel mezi dvěma světy odkrývá tenkou mez (ne)smrtelnosti Zdroj: archiv České televize

Již 7. září se diváci mohou těšit na oceňované představení Divadla F. X. Šaldy v Liberci, mysteriózní Hotel mezi dvěma světy. O týden později zve Dvojka na Taneční galavečer.

Středeční večer vždy uzavře kulturní magazín Divadlo žije! aneb seriál, ve kterém hrají všichni čeští herci. Záříjové díly nabídnou mimo jiné ohlédnutí za letními divadelními festivaly. Nebudou chybět Shakespearovské slavnosti či zprávy z otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

Interpelace na přání o hodinu později

Stálicí Dvojky se už na jaře stal přímý přenos Interpelací z Nové scény Národního divadla. Diskuzní pořad s ekonomem Tomášem Sedláčkem v roli moderátora nebude na televizních obrazovkách chybět ani na podzim. Dočká se však jedné časové změny.

Foto: Pořad Interpelace na Nové scéně Národního divadla

Na červenou pohovku na jaře usedli politici, režiséři i osobnosti mediální sféry Zdroj: Nová scéna ND

„Po několika odezvách týkajících se času konání jsme začátek Interpelací o hodinu posunuli,” oznámil na tiskové konferenci ředitel Nové scény Štěpán Kubišta. Interpelace na ČT 2 budete moci sledovat každý čtvrtý čtvrtek v měsíci od 17 hodin, nejdříve tedy 22. září. O hostech prvního podzimního dílu vás na Topzinu budeme informovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká televize zve do divadla každou středu večer. Přijďte klidně v pyžamu