Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Letní shakespearovské slavnosti 2011 zkrotí zlou Tatianu Vilhelmovou

Ani letos nebude na letní divadelní scéně chybět diváky i kritiky vychvalovaný festival Letní shakespearovské slavnosti. A ani letos nebude nouze o vynikající  hry, ve kterých se objeví české i slovenské herecké hvězdy. Zajistěte si své místo v hledišti včas, vstupenky jsou již v předprodeji.

Foto: Veselé paničky winsorské

Letní shakespearovské slavnosti patří mezi oblíbené stálice letního kulturního dění Zdroj: Agentura Schok

Novinkou letošních Shakespearovek bude nadčasová komedie Zkrocení zlé ženy. Hubatou Kateřinu ztvární populární herečka Tatiana Vilhelmová, v roli jejího důmyslného krotitele Petruchia se představí neméně oblíbený Roman Zach. Lákavé je však i další obsazení. Kateřininu krásnou a poslušnou sestru Bianku si zahraje Lucie Štěpánková, o Biančinu ruku se budou ucházet Vojtěch Dyk či Matouš Ruml v roli Lucencia, David Novotný jako Hortensio a Vladimír Marek coby Gremio. Otce obou dívek ztvární Pavel Kikinčuk nebo Oldřich Vízner.

Jiskřivou Shakespearovu hru v překladu Martina Hilského režíruje držitel ceny Alfréda Radoka, Daniel Špinar. Hudbu k představení skládá Jan P. Muchow. Premiéra inscenace Zkrocení zlé ženy bude na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu uvedena 29. června.

Foto: Vilhelmová a Zach ve Zkrocení zlé ženy

Podaří se Romanu Zachovi zkrotit Tatianu Vilhelmovou?

V Praze poprvé se objeví také komedie Oko za oko – niečo za niečo. V bujaré frašce o tom, jak nejlépe vést stát, se objeví Martin Trnavský, Ivana Jirešová a Richard Stanko.

Komedie, tragédie i historické hry

Na programu divadelního festivalu samozřejmě ani letos nebudou chybět reprízy oblíbených her z minulých ročníků. Na scénu se vrací loňská novinka, historická hra Jindřich IV. s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou v hlavních rolích. Chybět nebude ani divácký hit Veselé paničky winsorské, ve kterém září Simona Stašová a Bolek Polívka. Opakování se dočká také Shakespearova nejslavnější tragédie Romeo a Julie s Jitkou Smutnou v roli chůvy. A letos naposled se na pražské scéně objeví vydařená česko-slovenská podoba inscenace Antonius a Kleopatra.

Foto: Jan Dolanský a Ladislav Mrkvička ve hře Jindřich IV.

Loni festival úspěšně představil historickou hru Jindřich IV.

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 23. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a také v několika městech na Slovensku. Podrobný program naleznete na oficiálních stránkách festivalu. Vstupenky na všechna představení jsou již k dostání v předprodeji v síti Ticketportal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Letní shakespearovské slavnosti 2011 zkrotí zlou Tatianu Vilhelmovou