Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Nová scéna představí projekt Interpelace, který z diváků udělá hlavní aktéry

Interpelace na Nové ScéněNa Nové scéně Národního divadla finišují přípravy zbrusu nového projektu s názvem Interpelace. Poprvé ve čtvrtek 24. února se jeviště promění v debatní studio a z diváků se společně s pozvanými osobnosti společenského dění stanou jedni z hlavních aktérů. V netradiční roli moderátora se představí ekonom Tomáš Sedláček.

Interpelace na Nové Scéně

Přijďte si pro odpovědi na své otázky Zdroj: Nová scéna

Divadlo jako místo pro vášnivou debatu na aktuální téma, to je vize projektu Interpelace. Nový scénický diskuzní formát bude jednou za měsíc lákat na Novou scénu všechny, kteří si chtějí udělat vlastní názor.

Odpoledne v kůži politika

Pozvané hosty, významné osobnosti z kulturní i politické sféry, totiž budou mít diváci možnost doslova grilovat. Žádný dotaz či žádost o vysvětlení věci by neměly být tabu. Debatu navíc ozvláštní překvapení v podobě online diskutérů, kteří budou vystupovat pod svými nicky.

Tomáš Sedláček při LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla

Tomáš Sedláček při LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla Zdroj: LiStOVáNí

„Věřím, že člověk by měl diskutovat o významných společenských věcech, aniž  by proto musel být nutně politikem. Úroveň veřejné diskuse mimo jiné hovoří o kvalitách společnosti,“ říká moderátor Interpelací, Tomáš Sedláček.

Na jevišti pomalu jako doma

Populární ekonom se na jevišti Nové scény neobjeví poprvé. V rámci projektu LiStOVáNí zde účinkuje, společně s Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným, ve scénické verzi své bestsellerové knihy Ekonomie dobra a zla (recenzi si můžete přečíst zde). K Interpelacím natočil Tomáš Sedláček také upoutávku, ve které nechybí jeho oblíbený dopravní prostředek.

Interpelovat společně s Tomášem Sedláčkem můžete přijít na Novou scénu Národního divadla poprvé již ve čtvrtek 24. února. Dále pak 24. března a 28. dubna 2011. Začátek je vždy v 16 hodin. Vstup zdarma do naplnění kapacity sálu. Pozvaní hosté budou známi v dostatečném předstihu. Další informace naleznete na webu Nové scény.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová scéna představí projekt Interpelace, který z diváků udělá hlavní aktéry