Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Diskuzní pořad Interpelace na Nové scéně zahájí sezónu pěkně zostra

Foto: Ekonom Tomáš Sedláček v roli moderátora InterpelacíPo letní pauze se na Novou scénu vrací Interpelace s moderátorem Tomášem Sedláčkem. Ve čtvrtek 22. září vyzpovídá hosty na téma Umění pomáhat a chránit.  Pořad začíná nově v 17 hodin, neměnný je volný vstup i živý přenos na ČT 2.

Foto: Ekonom Tomáš Sedláček v roli moderátora Interpelací

Moderátorem Interpelací zůstává ekonom Tomáš Sedláček Zdroj: Nová scéna ND

Pořadatelé vyšli v nové sezóně vstříc přání diváků a posunuli začátek Interpelací na 17. hodinu. Ohlasy přicházely především z řad pracujících, pro které bylo nemožné dostat se do hlediště Nové scény už ve čtyři odpoledne.

Čtěte také: Na Novou scénu přijíždí Tomáš Sedláček

Tato změna však není jedinou. Dalšími novinkami Interpelací je snížení počtu hostů na tři a výměna takzvaných plentařů. Za oponou tak vystřídají anonymní diskutéry respektovaní odborníci.

Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky

Podzimní díly slibují komentáře k tématům, které zamíchaly celospolečenským děním během prázdninových měsíců. Zářijové vydání s titulem Umění pomáhat a chránit má ambici otevřít diskuzi o stavu a důvěře v českou policii či soudnictví. Vzhledem k veřejnému mínění, jež je téměř denně krmeno pojmem korupce, se dá očekávat, že se hosté na červené pohovce zapotí.

Foto: Jan Hřebejk, Vít Bárta a moderátor Tomáš Sedláček při Interpelacích

Osazenstvo Interpelací bývá vskutku rozmanité

Pozvání moderátora a populárního ekonoma Tomáše Sedláčka nakonec přijali bývalý ministr vnitra Ivan Langer, bývalý prezident Policie České republiky Vladislav Husák a manažer projektu ProPolice Michal Tošovský.

Kdo z odborníků usedne za plentu, bude diskuzi nejprve inkognito glosovat a v závěru pak poskytne kritické resumé, bude odtajněno vždy až v průběhu Interpelací. Záříjový díl, na který můžete přijít zcela zdarma na Novou scénu Národního divadla, odvysílá živě na druhém programu Česká televize.

Podívejte se: Tomáš Sedláček přijal pozvání do Švandova divadla

Diskuzní pořad Interpelace se na Nové scéně Národního divadla objevil poprvé v únoru letošního roku. Od té doby se, mimo prázdninové měsíce, konal každý čtvrtý čtvrtek v měsíci. Během pěti dílů na témata Umění odejít, Umění reforem, Umění (dů)vtipu, Umění poradit a Umění grilovat se v roli hostů vystřídali politici, manažeři i lidé z uměleckých kruhů.

Foto: červnový díl Interpelací na piazettě Nové scény

V červnu se negrilovalo jen metaforicky

Za všechny lze jmenovat režiséry Jana Hřebejka a Helenu Třeštíkovou, politiky Víta Bártu a Miloše Zemana či novinářku Barboru Tachecí. Kromě těchto prominentních hostů mohli diskuzi za jevištní plentou inkognito glosovat komentátoři z nejvýznamnějších českých internetových diskuzí. Závěr Interpelací pak vždy patřil, a patřit bude i nadále, otázkám a komentářům samotných diváků v hledišti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Diskuzní pořad Interpelace na Nové scéně zahájí sezónu pěkně zostra