Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Ekonom Tomáš Sedláček přijal pozvání do Švandova divadla

Anna Kottová

Anna Kottová

27. 8. 2011

FOTO: Tomáš SedláčekPrvní ze série Scénických rozhovorů v letošní sezóně proběhne v pondělí 24. října v 19 hodin. Hostem na půdě pražského Švandova divadla bude rusovlasý usměvavý ekonom Tomáš Sedláček.

FOTO: Tomáš Sedláček

Ekonom Tomáš Sedláček moderuje pořad Interpelace Foto: Hana Smejkalová, Interpelace

Hodinu a půl bude Tomáš Sedláček z barové židle odpovídat moderátorovi Davidu Hrbkovi a divákům. Talk show jeden na jednoho se odehrává na jevišti v malém prostoru Studia Švandova divadla, kam se vejde maximálně 100 diváků.

Kapacita sálu tedy odpovídá zhruba třetině sálu velkého. „Záleží na hostovi, ale většinou bývá vyprodáno,“ říká Jana Bergerová z marketingu a obchodu Švandova divadla.

Čtěte více: Projekt Interpelace na Nové scéně

Moderátor interview David Hrbek se v každém z pořadů pokouší sestavit profil svého hosta, který divadlu na památku věnuje místo svého podpisu předmět, k němuž má osobní vztah.

Foto: Jan Budař a David Hrbek

Jan Budař a David Hrbek na barových stoličkách Foto: Zdeněk Tichý, svandovodivadlo.cz

Scénické rozhovory příští rok oslaví deset let svojí existence. Do letošního roku se v pořadu vystřídala řada známých osobností. Za všechny jmenujme zpěváka Tomáše Kluse, herce Ivana Trojana a moderátory Jana Krause nebo Václava Moravce. Nabídka hostů je tedy skutečně pestrá.

Sedláček je v historii pořadu prvním ekonomem a vyzkouší si opačnou roli, než kterou zastává ve svém pořadu Interpelace uváděné od letošního února na Nové scéně Národního divadla.

FOTO: Ekonom NERVu Tomáš SedláčekSedláček napsal bestseller Ekonomie dobra a zla. V letech 2001 až 2003 pracoval jako ekonomický poradce pro Václava Havla. Před třemi roky se spolu s dalšími devíti ekonomy stal členem Národní ekonomické rady vlády (NERV), kde se zabývá především veřejnými financemi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ekonom Tomáš Sedláček přijal pozvání do Švandova divadla