Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pražské 4DX kino uvede první 3D film a zároveň první půlnoční premiéru

Již od 23. května nabízí pražské multikino Cinema City na Novém Smíchově unikátní 4DX projekci snímků. Nyní má pro fanoušky pár dalších novinek, včetně očekávaného Muže z oceli. 

Sedačky 4DX

4DX kino za pomoci větru, vůně či vody prý vtáhne do děje. Zdroj: Cinema City Smíchov

4DX je novinkou, která diváka absolutně pohltí a dostane přímo do děje filmu. Sedadla se v kině mohou naklánět a pohybovat a mimo jiné jsou tu i na smysly působící efekty, jako je mlha, vůně, vítr či třeba sprška vody při vodních scénách. Sál se svou kapacitou 172 místy je aktuálně největším sálem ve střední Evropě. Naše redakce už měla možnost se do nově otevřeného 4DX kina podívat a přináší zajímavou recenzi.

Již dříve jsme příznivce této novinky informovali o tom, že toto léto nám přinese minimálně 8 filmových hitů, které bude možno zhlédnout právě ve 4DX formě. Nyní přicházíme s bližšími informacemi.

FOTO: Man of steel

Poprvé s 3D efekty se ve 4DX představí Muž z oceli. Zdroj: Warner Bros. Pictures

Hlavní novinka, kterou přinášíme, je premiéra filmu Muž v oceli. Film pod taktovkou Zacka Snydera se postará o přílet komiksové legendy Supermana. Při této příležitosti zažije sál svoji první půlnoční premiéru – film bude odvysílán v noci ze středy na čtvrtek několik minut po půlnoci, a to jak ve 4DX, tak i v klasických sálech.

Mnoho příznivců bylo v počátku šokováno tím, že 4DX film sledovali bez brýlí a jakýkoliv 3D efektů. Jednalo se o snímky Rychle a zběsile 6 (který byl mimo jiné uveden jako úplně první film s možností 4DX) a Podfukáři. To se však s příchodem Muže v oceli změní.

Jedná se totiž také o první film, který ve 4DX sále bude uveden mimo jiné i spolu s 3D efekty. Nový Superman se tedy stane zážitkem prožitým opravdu se vším všudy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pražské 4DX kino uvede první 3D film a zároveň první půlnoční premiéru