Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Praha nabídne 4D projekci. Čtvrtá dimenze divákům zaútočí na čich a hmat

Již za týden se Česká republika dočká prvního promítání celovečerního filmu ve 4D. Divákům včetně klasických možností 3D kin nabídne také vůni, mlhu, poryvy větru nebo také pohyb sedadel.

Sedačky 4DX

4DX kino za pomoci větru, vůně či vody vtáhne do děje úplně každého. Zdroj: Cinema City Smíchov

V současné době je po celém světě v provozu 40 4DX sálů a dalších 10 je ve výstavbě – včetně kina v České republice. Přípravné fáze na spuštění této novinky už v sále Cinema City na Novém Smíchově probíhají několik měsíců a poslední dva týdny před otevřením sálu již probíhají intenzivní testy a školení obsluhy.

Poslední detaily jsou pilovány k dokonalosti. Sál má kapacitu 172 míst a aktuálně je největším 4DX kinem ve střední Evropě.

První film, kterého se diváci dočkají, bude Rychle a zběsile 6, a to už příští týden – konkrétně ve čtvrtek, 23. května. 4DX projekce diváky naprosto pohltí do dění na plátně. Představuje úplně novou a nezažitou technologii, které už nechybí prakticky nic k dokonalému prožití filmu s jeho hlavními hrdiny.

4DX projekce nabízí širokou škálu efektů, jaké by sám divák ani nečekal. Větrem či mlhou počínaje, přes spršku do obličeje při vodních scénách a lechtáním konče.

Sedačka 4DX - nákres

4DX sedačky nabídnou veškerý možný i nemožný komfort. Zdroj: Cinema City Smíchov

Do budoucna je v plánu začít vysílat ve 4DX tolik filmů, kolik jen bude možné. Na léto je v plánu hned 8 hitů, mezi které patří například Šmoulové, RED2 nebo Osamělý jezdec.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Praha nabídne 4D projekci. Čtvrtá dimenze divákům zaútočí na čich a hmat