Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Populární kuchař Jamie Oliver. První knihu přečetl ve svých 38 letech

Hana Mazancová

Hana Mazancová

5. 7. 2013

Svět ho zná jako populárního a oblíbeného kuchaře, mimo jiné také jako autora skoro 20 knih o vaření. Sám má ale se čtením problémy. Kuchař Jamie Oliver totiž přečetl první knihu až ve svých 38 letech.

FOTO: Jamie Oliver

Populární kuchař Jamie Oliver. První knihu přečetl ve svých 38 letech. Zdroj: Youtube

Na televizních obrazovkách září a jeho kuchařské umění obdivují nejen obyčejní lidé, ale zejména i profesionální kuchaři a kuchařky. Jamie Oliver nedávno pro server Daily Mail přiznal, že právě dočetl vůbec první knihu ve svém životě.

„Za svůj život jsem nikdy nepřečetl knihu. Vím, zní to ignorantsky, ale jsem dyslektik, to je ten důvod,“ přiznal Oliver. Kvůli této poruše ho totiž každá kniha začne brzo nudit. Proto se nikdy žádným příběhem neprokousal.

A která kniha Olivera dostala natolik, že ji dočetl až do konce? „Úplně celou jsem přečetl Vražednou pomstu od Suzanne Collins,“ přiznal Daily Mailu Oliver. Kniha Vražedná pomsta je druhým dílem z trilogie Hunger Games, kde se Collins inspirovala řeckým mýtem o Theseovi a Minotaurovi. Oliverovi se ale velmi líbila a do příběhu se prý zažral.

Jedinou knihou, kterou Oliver skoro dočetl, byla doposud Tajná kuchyně od Anthony Bourdaina. Ten ale poté navštívil Británii a Olivera začal urážet. „Z principu jsem tu knihu odložil,“ vysvětlil Oliver.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Populární kuchař Jamie Oliver. První knihu přečetl ve svých 38 letech