Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Podle alba Green Day vzniká film. Bude v American Idiot i Pattinson?

Redakce

Redakce

27. 10. 2011

FOTO: Green DayZ bandy flegmatických zhulenců se Green Day stali producenty budoucího blockbusteru. Natočili jedno z nejzásadnějších alb minulé dekády a nyní se s ním chystají dobýt i filmové multiplexy.

American Idiot

Kočky vystřídaly punkočky, Zdroj: ofic. stránky muzikálu

Pokud vám nic neříkají staré bildungsromány, tedy příběhy, ve kterých je zachycen duševní vývoj či dospění hlavního hrdiny (třeba David Copperfield či Dobrodružství Huckleberryho Finna), nezoufejte, chyba nejspíš nebude na vaší straně. Doba se změnila, a žádá si nové, vlastní výpovědi. A takovou může být právě chystaný bildungsfilm American Idiot, inspirovaný stejnojmenným albem kapely Green Day.

Návraty Idiota

První metou celého fenoménu American Idiot bylo hudební album vydané v roce 2004. Jeho úspěch byl ohromný – obsadilo první pozici v prodejnosti dokonce v 19 státech a získalo několik hudebních ocenění včetně ceny Grammy za nejlepší rockové album. Green Day se však nespokojili s touto první metou a po vzoru The Who či Pink Floyd se rozhodli myšlenku alba umělecky rozvinout a posunout na další metu.

Písničky Green Day si můžete zahrát i ve videohře!

Tou byl opět úspěšný stejnojmenný broadwayský muzikál, který poselství, jež kapela Green Day mermomocí chtěla vykřičet (či vyzpívat?) do světa, převyprávěl ve více sdělitelné formě. Když se daří, tak se holt daří, a tak se Green Day rozhodli dobýt i metu poslední, a v dubnu tohoto roku bylo potvrzeno, že cesta Idiota povede i do kraje zvaného Hollywood.

Příběhu nechybí punku vlastní společenská kritika a jde z něj cítit hodně ostré politické vyhranění kapely, směřující proti republikánskému smýšlení. Na příběhu teenagera Johnnyho a jeho kamarádů Willa a Tunnyho ukazují Green Day temnou stránku dospívání na americkém předměstí. Frustrováni životem bez budoucnosti hledají únik v drogách, či se s postojem nemám, co ztratit nechávají naverbovat do armády.

Jakkoli klišovitě to může znít, popularita, kterou si Idiot získal, dokazuje, že tohle je právě ten úhel pohledu, který sdílí značná část současné generace Američanů.

Sexy Ježíš z předměstí?

Obsazení Roberta Pattinsona do hlavní role by film ozářilo ještě silnější aurou neodolatelnosti a přilákala by i tu část fanynek, kterou doposud American Idiot mánie nezasáhla. O tom se spekuluje již od interview z roku 2009, kdy se frontman Billie Joe Armstrong zmínil o Pattisonovi jako o ideální volbě pro tuto roli. Dokud však není vše černé na bílém, stejně jako zmínka o tom, že by si ve filmu měl roli dealera St. Jimmyho zahrát sám Armstrong, musí tým Edward svou radost ještě držet na uzdě.

FOTO: Robert Pattinson

Z upíra muzikálovou star, Zdroj: distributor filmu

Co však jisté je, že se produkce vedle samotné kapely Green Day a jejich manažera Pata Magnarella ujme i společnost Toma Hankse a Garyho Goetzmana Playtone.  Ta už stojí za úspěšnými filmy jako Toy Story 3 či Mamma Mia!. Svou ruku k dílu co se týče produkce přidá i Tom Hulce, známý jako filmový Mozart z Formanova snímku Amadeus.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podle alba Green Day vzniká film. Bude v American Idiot i Pattinson?