×
TOPZINE.cz

Plesová sezona vrcholí. Brněnská divadla tančí luxusně ve stylu Mozarta

FOTO: Ples před oponouPlesová sezona znamená pro divadla možnost roztančit jindy sedící publikum. Pokud si chcete užít trochu noblesy, elegance a zábavy na divadelních plesech, v Brně k tomu budete mít hned dvě příležitosti.

FOTO: Ples před oponou
Na divadelním plese se jeviště s hledištěm spojí v nevšední zážitek Zdroj: plespredoponou.cz

Dvě brněnská divadla, dva večery plné společenských tanců a hudby. Přesto však oba plesy přináší jinou, zcela originální atmosféru. Mahenovo divadlo láká na tradiční Ples před oponou s nádechem luxusu a přítomností mnoha známých osobností.

Čtěte také:  S jakým účesem zabodujete na plese?

Maškarní bál aneb Mozart v Redutě zase nabízí jedinečný zážitek cestovat v čase do doby Wolfganga Amadea Mozarta. Divadlo plné honosných rób, paruk a bílého pudru bude tančit na jeho počest.

Ples před oponou: Luxus s příchutí hvězd

V sobotu 14. ledna se jeviště otevře tanečníkům v Mahenově divadle. Ples před oponou se inspiroval slavným vídeňským Plesem v Opeře a snaží se nezůstat mu nic dlužen. Slibuje totiž kvalitní zábavu na té nejvyšší úrovni. Záštitu nad celým večerem převzal primátor města Brna Roman Onderka.

Večerem bude provázet konferenciér Marek Eben, tedy léty prověřená záruka kvality. Orchestr Národního divadla Brno a Glenn Miller Orchestra se postarají o hudební doprovod, večer ale zpestří i muzikanti Michal Horáček nebo Richard Müller. Nouze nebude ani o zábavný program v podobě módní přehlídky a akrobatického vystoupení.

FOTO: Ples před oponou
Marek Eben s Peterem Dvorským na loňském Plese před oponou

Otázkou zůstává, které celebrity se letos do Brna vypraví. V minulých letech před oponou tančila například Veronika Žilková s Martinem Stropnickým. Letos plánuje akci navštívit Jaro Slávik, porodce televizní soutěže Česko Slovensko má talent.

Nepřehlédněte: A jaké šaty zvolit k účesu?

Mahenovo divadlo pořádá tento reprezentační ples města Brna třetím rokem. V předchozích letech se na jevišti vystřídali hudebníci jako Peter Dvorský, Miro Žbirka nebo slavná skupina Boney M. Nezbytnou součástí plesu je také charitativní sbírka, ve které bylo během dvou ročníků vybráno přes milion korun.

Celý večer se ponese v luxusním duchu, čemuž samozřejmě odpovídají i ceny vstupenek. Tu nejlevnější můžete pořídit za 2 000 korun, místenka v lóžích vás vyjde od 3 750 do 5 500 korun na osobu. Pokud se však cítíte na prezidentskou VIP lóži s limousine service, budete muset peněženku otevřít mnohem víc.

Ples před oponou

Mahenovo divadlo Brno

Kdy: sobota 14. ledna 2012 v 18:00

Cena: 2 000–12 500 Kč na osobu

Maškarní bál aneb Mozart v Redutě: Škrabošky s sebou

Pátý ročník maškarního plesu, který se koná v sobotu 28. ledna, připomíná narození významného rakouského skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Ten ve svých jedenácti letech v Brně koncertoval spolu se sestrou Nanerl.

mozartovském duchu se ponese celý večer. V sále divadla Reduta nebudou chybět dobové kostýmy, škrabošky ani paruky. Tančit se bude na Mozartovu hudbu v podání orchestru a sólistů opery Národního divadla Brno.

FOTO: Maškarní bál v Redutě
Mozart vnese do Reduty dobovou atmosféru i kostýmy Zdroj: ndbrno.cz

Protože motto letošního ročníku je setkávání tradice a dnešní doby, současnou moderní interpretaci klasiky představí také DJové. Přítomný bude dokonce malý Amadeus, který zahraje duet se svou sestrou.

Bavte se, dokud můžete. Už brzy nastane konec světa

Současná doba bude ladit s tou tradiční také v zábavném programu. Těšit se můžete na klasický balet i módní a kadeřnickou show, která bude kouzlit účesy na hlavách publika. V průběhu večera vystoupí akrobatická dvojice DaeMen, vítězové show Česko Slovensko má talent.

Cena vstupenky čítá jednotných 1 111 korun. Přítomní dostanou možnost hrát o zájezd do Salcburku, rodného města Mozarta, a také zvítězit v soutěži o nejkrásnější kostým. Ale pozor, konkurence bude jistě velká!

Maškarní bál aneb Mozart v Redutě

Reduta Brno

Kdy: sobota 28. ledna 2012 ve 20:00

Cena: 1 111 Kč na osobu

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..