Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

Vybíráte plesové šaty? Čtěte, jak vyhrát závod po půjčovnách

Redakce

Redakce

30. 9. 2011

FOTO: Plesové šatyA je to tu! Rok, který je první důležitou zkouškou vašeho života a zároveň posledním školním rokem na střední škole. Třešničkou na dortu celého čtvrtého ročníku je maturitní ples. Jak se zorientovat v půjčovnách a vybrat ty nejkrásnější šaty?

FOTO: Plesové šaty

I šaty bez bohaté spodničky mají své kouzlo, Zdroj: youtube.com

Ač se to nezdá, vybrat dokonalé maturitní šaty není žádná procházka růžovým sadem. Chce to obětovat spoustu času a zvolit pohodlnou obuv pro nekončící obcházení salónů, kde si maturitní šaty můžete půjčit. Ze všeho nejvíce to ale chce trpělivost. Máte všechno z toho připravené? Tak můžeme začít.

Kam pro šaty na ples

Maturitní róbu je nejlepší si vypůjčit v salónech, většinou jsou to svatební salóny, které nabízejí i společenské šaty. Největší výběr je samozřejmě ve velkých městech. Čas od času se ale i v těch menších dá najít poklad. Proto to zkuste i tam, kde by to nikdo nečekal. Navíc půjčením šatů z malého salónu klesá pravděpodobnost, že bude mít stejné šaty někdo další.

FOTO: Společenské šaty

Když jdete jako doprovod, Zdroj: mango.com

Pokud by se některá maturantka rozhodla šaty koupit a kochat se nad nimi další a další sezónu, samozřejmě i to lze. Ježíšek ale letos bude muset být velice štědrý. Při koupi nových společenských šatů se totiž pěkně plácnete přes kapsu. Šaty najdete v salónech nejlevněji přibližně od 5 000 korun.

Typy maturitních a plesových šatů

Ať už si šaty koupíte nebo půjčíte, nejdůležitější věcí při jejich výběru je nenechat se unést a zvolit správný střih.

Necháváte si šít šaty na míru? Inspirujte se kolekcí Monique Lhuillier

Mějte na paměti, že každá slečna má jiný typ postavy, tudíž bude každé slušet jiný druh společenských šatů. Samy musíte vědět, co vám sedí, a co ne, co raději skrýváte, a čím se naopak rády chlubíte.

FOTO: Plesové šaty

Tolik tylu, kolik budete chtít, Zdroj: youtube.com

Abyste byla dobře připravena a nedivila se přímo v půjčovně, co všechno je na výběr, máme pro vás přehled všech typu maturitních a plesových šatů.

Princess: Tady nemusím nejspíš nic dodávat. Každé dítě koukalo na pohádky a každá mladá slečna obdivovala krásné šaty princezen. Pokud budete mít i korunku a prince, dotáhnete sen k dokonalosti.

A-Linie: První písmeno tohoto názvu už napovídá, že se bude jednat o šaty do střihu A. Jsou jednoduché, ale díky zdobením mohou být zároveň velice efektní.

Empire: Typ šatů, které jsou velice podobné předchozímu áčkovému střihu. U těchto ale sukně začíná těsně pod prsy. Pokud si tento střih nedokážete představit, vzpomeňte si na trendy bohémské dlouhé šaty, které jsou ušité na stejném principu.

Mermaid: Tomuto typu šatů se přezdívá mořská panna. A to proto, že obepíná celou siluetu vaší postavy. U kolen se sukně rozšiřuje a je volnější, což by vám mělo zajistit o něco pohodlnější chůzi.

Etui: Přiléhavé šaty s rozparkem. Takové šaty jsou velice oblíbené především u mužů, kteří z rozparku nemůžou spustit oči. Takže pokud chcete, aby při pohledu na vás mělo spoustu lidí otevřená ústa, volba je jasná.

A na co se kromě správného střihu ještě soustředit? Kdo dřív přijde, ten dřív mele! Na to myslete a s výběrem neotálejte. Dlouhé čekání a nekonečné odkládání by se vám mohlo vymstít.

Společenskou róbu je nejlepší zamluvit co nejdříve to bude možné. Jinak by se mohlo stát, že objevíte vaše vysněné princeznovské maturitní šaty a při příchodu do salonu zjistíte, že jsou už na váš osudný den D zamluvené. Alespoň máte vhodnou záminku jeden den nejít do školy a strávit ho pobíhaním po půjčovnách. Hodně štěstí!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybíráte plesové šaty? Čtěte, jak vyhrát závod po půjčovnách