Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Svatební a večerní šaty jsou doménou Monique Lhuillier

Petra Červená

Petra Červená

2. 8. 2011

FOTO: Kolekce ready to wear jaro/léto 2011 Monique LhuillierPatříte-li mezi ty, které nepreferují jen jeden styl, ale naopak je pro vás srdeční záležitostí módní rozvětvenost, navštivte uhlazený svět kostýmů i rozkvetlé louky na dlouhých korzetových šatech Monique Lhuillier.

FOTO: Monique Lhuillier, kolekce Ready to wear, jaro/léto 2011

Šaty, které berou dech, Zdroj: moniquelhuillier.com

Realitnímu makléři Michelovi a bývalé modelce Amparito se v roce 1971 narodila Diane Monique. Vyrůstala na Cebu, jednom z ostrovů Filipín, se dvěma bratry a sestrou. V patnácti letech odjela do Švýcarska na internátní školu Chateau Mont Choisi, kde začala snít o studiu módního designu na vysoké škole. Vybrala si Fashion Institute of Design & Merchandising v Los Angeles, kde zrovna studovali i její sourozenci.

Osudové svatební šaty

Po ukončení školy v roce 1995 začala navrhovat pro Melivier, výrobce sportovního oblečení, ale záhy si uvědomila, že sportovní styl není zrovna to, co by ji podněcovalo k tvořivému myšlení. Začala se poohlížet po něčem novém a shodou okolností zrovna po obchodech pátrala po svatebních šatech. Monique měla jasnou představu o tom, jak mají vypadat, realita svatebních šatů byla ale poněkud odlišná. Navrhla si je tedy sama, a protože několik zakázek dostala už na svatební hostině, byla její cesta světem módy určena.

FOTO: Monique Lhuillier, svatební šaty

Dlouhé či krátké, vždy nadýchané

Nedlouho po svatbě v roce 1996 vytvořila kolekci svatebních šatů a společně s manželem Tomem Bugbeem založila společnost Monique Lhuillier & Company. Tom se jako generální ředitel snažil Monique nasměrovat k dalším oblastem a rozšířit její sortiment. Večerní šaty začala Monique navrhovat v roce 2001 a o dva roky později zahájila svou první podzimní kolekci ready-to-wear na týdnu módy v New Yorku.

Už i panenka Barbie se nám vdala

Večerní šaty si získaly oblibu u slavných hvězd. Při procházce po červeném koberci se šaty z návrhářčiny dílny rozvlnily na Sarah Jessice Parker, Jennifer Connelly, Angelině Jolie nebo Britney Spears. V červnu 2006 navrhla Monique dokonce svatební šaty pro panenku Barbie firmy Mattel. Jak je vidět, klientela této návrhářky je opravdu různorodá. Navíc ke všem návrhářským aktivitám přibyly před čtyřmi lety kabelky, bytový textil, porcelán, skleničky a příbory.

FOTO: kolekce nádobí Monique Lhuillier

Jednoduchý, čistý design

Večerním šatům Monique Lhuillier konkurují modely návrhářského dua Marchesa. Jejich klientela je podobná, ale přesto se dá po bližším zkoumání najít mnoho rozdílů, které vtiskly tvář jejich tvorbě a díky nimž se staly jedinečné. Každá si jde svou vlastní neprobádanou cestou, i když k tomu volí podobné techniky a použitý materiál.

Rozporuplná letní kolekce

V první části přehlídky na letošní léto Monique prezentovala modely, které měly svůj základ v uhlazenosti a usedlosti kancelářské šedi. Zajímavě střižené tílko nebo květinové malování na organzu přeměněné na triko s korzetem pozvedlo jinak nudné kalhoty s puky a sukni s neslušivou délkou pod kolena. Zato šaty s kolovou sukní a úzkým pasem à la 50. léta ve smetanové barvě byly roztomilost sama. Na celé kolekci je ale vidět, že se Monique cítí nejjistější v návrzích večerních šatů. Těm se na rozdíl od modelů určených pro denní nošení nedá nic vytknout.

FOTO: kolekce ready to wear jaro/léto 2011 Monique Lhuillier

Neslušivá délka sukně, ve které každá žena vypadá o pár let starší

Zlaté šaty z dvojité látky, organzy a průsvitného tylu pošitého zlatými korálky a flitry jsou předzvěstí večerních šatů, pro které by každá žena vraždila. Rudé dlouhé šaty s korzetem a rafinovaným výstřihem připomínají divokost Španělska. Na bílé korzetové šaty přidala Monique vzdušný tyl s potiskem. Krásně by se vyjímaly na opáleném těle při západu slunce v restauraci na pláži, kde vám za zády šumí moře.

Květinová záplava letní sezóny se sice nevyhnula ani této kolekci, ovšem Monique ji pojala po svém. Žádné květinové děti a 60. léta. Na dlouhé šaty na jedno rameno se zvýrazněným úzkým pasem a sukní vytvářející dojem rozvíjejícího se poupěte návrhářka umístila aplikaci růžovobílých květin, které celému modelu vtiskly punc nezapomenutelnosti. To neznamená, že by zbylé róby byly něčím méněcenné. Každá si najděte ty své. Čekají jen na vás, i když u většiny pouze v noci ve světě barevných snů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební a večerní šaty jsou doménou Monique Lhuillier