Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Účesy na ples 2012: Podívejte se, s čím letos zabodujete

Chcete se stát letošní královnou plesu? Věnujte dostatečnou přípravu i vašim vlasům. Dokonalý účes je nepostradatelnou ingrediencí k vítězství.

FOTO: Účesy na ples

Inspiraci najdete i na červeném koberci, Zdroj: youtube.com

Výběr účesu skutečně není radno podceňovat, pozornost okolí je v první řadě směřována právě na obličej a vlasy. Zvolit ten správný účes ovšem nemusí být vždy jednoduché. Naštěstí existuje několik pravidel, jejichž dodržení vám celou věc usnadní.

Účes podle tvaru obličeje

Tvar obličeje je při volbě účesu zásadní. Máte-li oválný obličej, máte velkou výhodu, slušet vám bude téměř vše. Záleží tedy pouze na vás, pro jaký styl se rozhodnete.

Nemáte čas ani náladu vymýšlet složité účesy? Nevadí! Jemně natočené, rozpuštěné vlasy jsou základním společenským účesem, kterým nikdy nic nezkazíte. Je slušivý a oblíbený právě proto, že nezabere mnoho času a každá z nás si ho bez problému vytvoří doma před zrcadlem.

Výsledek zafixujte lakem na vlasy. Jemné vlnky vám můžou zplihnout, zvlášť když prší, mží nebo padá mlha.

FOTO: Účesy na ples

Hlavně nic složitého

Pokud je váš obličej kulatý, vyhněte se účesům, kdy máte vlasy sčesané k jedné straně. Také ofinka do čela není nejšťastnější volbou. Vaším cílem je obličej opticky protáhnout a ofina ho jen rozšíří.

Neutrální volbou jsou vlasy stažené do culíku.Vyhnete se tak ofině i vlasům po stranách obličeje. Pokud chcete mít vlasy rozpuštěné, dejte přednost rovným a splývavým účesům.

Co s jemným chmýřím?

Při výběru účesu je také důležité dbát na texturu vlasů. Majitelkám hustých kudrnatých vlasů doporučujeme vlasy narovnat a vrstvit po pramíncích nebo využít jejich přirozeného vlnění a jen je dozdobit sponou. Máte-li jemné dlouhé vlasy, objem jim dodáte jemným zvlněním.

FOTO: Účesy na ples

V retro stylu

Drdoly jsou velmi oblíbeným účesem, který se hodí pro každý typ vlasů. Vyhrát si můžete i s vlasovými doplňky.

Čtěte také: Jak zvládnout maturitní ples

Při vymýšlení účesu nezapomínejte na styl šatů, které budete mít na plese na sobě. Je škoda zastínit nádherné šaty příliš složitým účesem. K dlouhým elegantním šatům zkuste dlouhé rozpuštěné vlasy. Zvolíte-li kratší a odvážnější model, vyčeště kadeře nahoru.

FOTO: Účesy na ples

Perfektní k jednoduchým šatům

Ples je výjimečná událost, proto byste měla také výjimečně vypadat. Není ovšem nutné strávit hodiny v kadeřnickém salonu. Postačí, když budete vypadat jinak. Odložte účesy, které nosíte denně. Pokuste se pro jeden večer o změnu a okolí to jistě ocení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Účesy na ples 2012: Podívejte se, s čím letos zabodujete