×
TOPZINE.cz

Polonazí akrobaté Dae Men: ČS má talent nám sebralo volný čas

Dae Men a jejich ranní rozcvička, Zdroj: TV Prima

!Exkluzivní rozhovor!Loňskou TV soutěž Česko Slovensko má talent vyhrálo akrobatické duo Dae Men. Co je na soutěži bavilo nejvíce a jak naložili s penězi, které vyhráli? To se dozvíte níže v rozhovoru!

Dae Men a jejich ranní rozcvička, Zdroj: TV Prima

Jak dlouho působíte jako Dae Men a kdo zastává spíše silovou a kdo akrobatickou pozici?

Jako Dae Men vystupujeme už asi rok, název jsme vymysleli právě pro soutěž ČSMT. Jinak jsme měli před soutěží jen tři vystoupení, naše první bylo, tuším, v lednu 2010. Společně trénujeme čtyři roky, takže našemu vystupovaní předcházela celkem dlouhá příprava. Obě pozice jsou hodně silové. Stát několik minut na rukou stejně jako držet někoho nad hlavou je docela dřina.

Akrobatická dvojice Dae Men se skládá ze Zdeňka Moravce a Petra Horníčka. Polonazí předvádějí až neuvěřitelné kreace vytvořené pouze pomocí jejich síly a citu pro rovnováhu. V loňské soutěži Česko Slovensko má talent (ČSMT) se umístili na prvním místě a vyhráli 2,5 milionu korun plus cestu do Las Vegas.

Co se vám na soutěži líbilo nejvíce?

Soutěž pro nás byla velikou zkušeností, nahlédli jsme tam, kam se mnoho lidí asi nepodívá. A co se nám líbilo? Příjemná atmosféra v zakulisí a taky to, že poznáte spoustu nových a šikovných lidí.

Jak vám výhra změnila život?

Především nám dala nové pracovní přílezitosti, a tím sebrala volný čas. Toho jsme ale měli vždycky málo. Zde je možná dobré říci, že akrobacie pro nás není jenom práce, ale především zábava. Také pomohla trošku zviditelnit gymnastické sporty a akrobacii.

A jak jste naložili s penězi?

Zdeněk: Já jsem si za část koupil nové auto, které jsem měl v plánu pořídit kvůli práci. Zbytek jsem uschoval na horší časy.

Petr: Já budu investovat do bydlení.

Zaznamenali jste úspěch v Las Vegas?

Úspěch je poměrně relativní pojem. Nedá se říci, že by po nás šílela celá Amerika jako třeba po Madonně. Nicméně publikum, pro které jsme vystupovali, nás odměnilo bouřlivým potleskem.

Jak na vás Las Vegas působilo?

Las Vegas je velký zabavní park pro dospělé. Na toto město máme mnoho hezkých vzpomínek, ať už to jsou vystoupení Cirque de soleil, které jsme několikrát zhlédli, nebo casina a nakupní centra, kde jsme trávili většinu času.

Čemu se v současnosti věnujete? Máte nějaký projekt do budoucna?

V současné době nacvičujeme muzikál Quasimodo, který se bude hrát v divadle Hybernie. Premiéru bude mít symbolicky 11. 11. 2011. Tomu teď věnujeme nejvíce času. Na příští rok, přesněji konec měsíce března, chystáme vlastní kabaretní projekt. Naši fanoušci se můžou začít těšit, protože v blízké budoucnosti zveřejníme o připravovaném projektu více informací. Mimo cvičení ale chodíme do práce, asi jako většina ostatních lidí.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..