Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Oscary 2013 mají moderátora. Je jím Seth MacFarlane, autor Griffinů

Ačkoliv předávání nejprestižnějších filmových ocenění nás čeká až za čtyři měsíce, jméno jeho průvodce bylo před pár dny zveřejněno. Po loňském tradičnějším ceremoniálu letos dostane šanci politicky nekorektní autor Griffinových a Médi.

FOTO: Seth MacFarlane

Předávání Oscarů pod dohledem Setha MacFarlanea bude zajisté originální. Zdroj: Comedy Central TV

Organizátoři předávání Oscarů se minulý rok zapotili, když uvádění ceremoniálu odřekl plánovaný trumf, komik Eddie Murphy, za kterého nakonec musel zaskočit zkušený oscarový moderátor Billy Crystal. Letošní rok po něm pomyslný štafetový kolík překvapivě převezme Seth MacFarlane, režisér letního komediálního hitu Méďa a autor populárních animovaných sitcomů Griffinovi a Cleveland Show, který doposud nemá konferenciérskou zkušenost.

Podívejte se na upoutávku na minulý ročník Oscarů moderovaný Billym Crystalem

Volbou MacFarlanea chce tvůrčí tým přiblížit slavnostní událost také mladším divákům, kteří si k legendě zlatých sošek zatím nevytvořili takový vztah jako generace jejich rodičů a prarodičů. Podobným způsobem měli Oscary před dvěma lety zviditelnit James Franco a Anne Hatthaway, jimi provázený večer v losangeleském divadle Kodak však nesklidil pozitivnější reakce od diváků ani kritiky.

Druhým důvodem MacFarlaneova angažmá je snaha rozhýbat často strnulý ceremoniál dávkou peprného a kousavějšího humoru, čímž se organizátoři inspirovali u Zlatých glóbů. Ricky Gervais, který bude jejich předávání příští rok uvádět již počtvrté, je se svými výroky na adresu filmových hvězd často kontroverzní, přesto (nebo právě proto) mají tyto večery lepší ohlasy než ty oscarové.

video
play-sharp-fill

Zda Seth MacFarlane vnese do moderování filmového svátku svěží vítr, nebo naváže na své předchozí kolegy, se dozvíme 24. února příštího roku. Zatím můžeme jen sledovat, jak jeho jméno získává v oblasti komedie a showbyznysu stále více na hodnotě, a očekávat, se kterým zajímavým projektem ho budeme spojovat příště.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oscary 2013 mají moderátora. Je jím Seth MacFarlane, autor Griffinů