Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky v kinech: Atlas mraků, Na divoké vlně, Silent Hill 3D a další

Redakce

Redakce

22. 11. 2012

Tento týden nás v kině přivítá velkofilm Atlas mraků od tvůrců Matrixu, drama Na divoké vlně a horor Návrat do Silent Hill 3D. České snímky zastupuje novinka Jana Hřebejka a studentský film.

Tak schválně, poznáte bez nápovědy, že tohle je…Hugh Grant?! Zdroj: EEAP Film Distr.

Atlas mraků (Cloud Atlas, recenzetrailer)

Bratři Wachowští (teď již bratr a sestra Wachowští) a spolu s nimi Tom Tykwer se opět vydávají na cestu, na kterou před nimi nevkročilo mnoho lidí. Atlas mraků totiž spojuje 6 různých příběhů, z nichž se každý odehrává v jiném čase a s jinými postavami. Každý příběh je navíc pojat odlišně jak režijně, tak žánrově. Vznikl tedy opravdu zajímavý mix.

Netradiční bude také pozorovat známé hollywoodské tváře pro ně v nezvyklých rolích. Například Hugha Granta byste v masce indiána pod vrstvou líčidel bez nápovědy jen těžko poznali. Herci se navíc objevují ve více rolích, rekordmanem je v rámci filmu určitě Jim Sturgess a jeho sedm rolí. Tvůrci Matrixu nám tak v podobě Atlasu mraků servírují opět něco nového, co tu ještě (mnohokrát) nebylo.

Atlas mraků (Cloud Atlas), Drama / Mysteriózní / Sci-Fi, Německo / USA / Hong Kong / Singapur, 2012, 172 min, Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski, Hrají: Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant, Halle Berry

video
play-sharp-fill

Na divoké vlně (Chasing Mavericks)

Drama bylo natočeno podle životního příběhu talentovaného surfaře Jaya Moriartyho, jehož snem bylo vždy zdolat bájný Mavericks, což je jedna z největších vln na světě. Když v 15 letech zjistí, že Mavericks skutečně existuje, a navíc se nachází jen kousek od jeho domova v Santa Cruz, začne trénovat. Ale protože si uvědomí, že sám si s vlnou neporadí, podaří se mu přesvědčit místní surfařskou legendu, kterou ztvárnil Gerard Butler, aby ho na zdolání nebezpečné vlny připravila. Problém nastává ve chvíli, kdy Jayovi zbývá jen několik málo dní, než se moře zase uklidní, a on si nejdivočejší vlnu již nestihne sjet.

Zkušení režiséři Michael Apted a Curtis Hanson (který musel kvůli nemoci natáčení přerušit) již dokázali, že své řemeslo umí více než dobře, takže nezbývá než věřit, že i tentokrát se jim podařilo natočit zajímavý kousek.

Na divoké vlně (Chasing Mavericks), Drama / Sportovní, USA, 2012, 117 min, Režie: Curtis Hanson, Michael Apted, Hrají: Gerard Butler, Abigail Spencer, Jonny Weston, Elisabeth Shue, Leven Rambin

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=dQ61Lf2IMWU[/youtube_660]

Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D, recenzetrailer)

Film Návrat do Silent Hill 3D je inspirovaný sérií hororových videoher. Samotný děj byl upraven tak, aby vyhovoval požadavkům filmového plátna, a jde o volné pokračování hororu Silent Hill režiséra Christopha Ganse z roku 2006.

Předchozí Silent Hill má pověst poměrně dobře zvládnutého hororu, který v kinech uspěl i přes to, že se v drtivé většině nedaří převést herní pecky zdařile na filmová plátna. Bude určitě zajímavé sledovat, zda bude série pokračovat a neobjeví se další z lekacích pokračování, která jsou už jen strojem na peníze a o základních filmových prvcích si mohou nechat mnohdy jen zdát. V obsazení určitě zaujme jedno jméno za všechny: Sean Bean. Uvidíme, zda se postava tohohle sympaťáka tentokrát dočká závěrečných titulků.

Návrat do Silent Hill 3D (Silent Hill: Revelation 3D), Horor / Mysteriózní / Thriller, Francie / USA, 2012, 95 min, Režie: Michael J. Bassett, Hrají: Sean Bean, Radha Mitchell, Deborah Kara Unger, Adelaide Clemens, Kit Harington

video
play-sharp-fill

Praho, má lásko (trailer)

Projekt mladých filmařů, studentů FAMU, s názvem Praho, má lásko, se skládá ze čtyř povídek, z nichž každou režíruje jiný tvůrce. V jedné z hlavních rolí se objeví i Jan Budař a s režií pomáhalo další slavné jméno – Vít Olmer.

Jednotlivé povídky jsou velmi odlišné. Jedna vypráví o složitém vztahu matky se synem, další zase o nadpřirozených jevech a pátraní po stopách minulosti. Jednotlivé příběhy by měla spojovat právě láska k Praze. A jak k tomu poznamenal Jan Budař: „Praha je prostě exkluzivní místo.“

Praho, má lásko, Povídkový, Česko, 2012, 70 min, Režie: Tomáš Pavlíček, Viktória Dzurenková, Jakub Šmíd, Markéta Černá, Hrají: Jan Budař, Michal Kern, Jaromíra Mílová, Květa Fialová, Marie Doležalová


[youtube_660]https://www.youtube.com/watch?v=CMifilw3wTM[/youtube_660]

Odpad město smrt

Příběh se zabývá osudem prostitutky Romi, která je ve svém povolání pramálo úspěšná, protože je podle svých zákazníků až moc milá. Její pasák ji však neustále posílá zpátky na ulici, a tak je jen kousek od nervového zhroucení, když dostane zajímavou nabídku: pokud bude jistému spekulantovi s realitami vyprávět, on ji za to bude královsky odměňovat, aniž by požadoval sexuální služby. Jejímu pasákovi se však nabídka nelíbí a Romi, jež je do něj zamilovaná, se ocitá mezi dvěma mlýnskými kameny. Jako pozadí celého příběhu navíc působí zkorumpované, rozpadající se město.

Scénář od Reinera Wernera Fassbindera k novince Jana Hřebejka byl předlohou i pro divadelní inscenaci. Zajímavý námět se občas vylíhne právě z prostředí dříve divadelního a pod rukou zkušeného Hřebejka by mohlo jít o zajímavou podívanou.

Odpad město smrt, Drama, Česko, 2012, 70 min, Režie: Jan Hřebejk, Hrají: Gabriela Míčová, Jiří Černý, Martin Finger, Stanislav Majer, Martin Pechlát

[youtube_660]https://www.youtube.com/watch?v=gSXQYLacscc[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky v kinech: Atlas mraků, Na divoké vlně, Silent Hill 3D a další