Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Povídkový film Praho, má lásko má trailer. Studenti FAMU vás překvapí

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

19. 10. 2012

Studenti pražské FAMU si přichystali povídkový film o českém hlavním městě. Objeví se v něm mimo jiné i Jan Budař či Květa Fialová. A TOPZINE.cz má pro vás první ukázku.

video
play-sharp-fill

Film Praho, má lásko připravili studenti FAMU pod vedením svých pedagogů a dalších odborníků. Inspirovali se pražskými zákoutími, a to konkrétně Nuslemi, Žižkovem, Smíchovem, ale i Bohnicemi. Na pozadí historických památek se snaží mísit industriální nádech metropole a některé její moderní prvky.

Film se skládá ze čtyř povídek. Úvodní příběh Panorama vypráví o vztahu mezi fotografkou a jejím synem. Právnička je o cizince, která si chce v Praze splnit svůj sen, s čímž jí začne napomáhat Jan Budař. Obyčejný jízdní řád nám představí zvláštní pár s opačným pohledem na svět. A Tajemství památníku odhaluje tajemnou minulost památníku na Vítkově.

Praho, má lásko

Povídkový
Česko, 2010

Režie: Tomáš Pavlíček, Jakub Šmíd, Viktória Dzurenková, Markéta Černá
Hrají: Jan Budař, Michal Kern, Jaromíra Mílová, Květa Fialová, Marie Doležalová, Alla Alexandrov, Matěj Nechvátal, Petr Jeništa, Jan Vondráček, Jiří Dvořák, Jakub Šmíd, Lucia Kajánková, Martin Müller

Premiéra v ČR: 22. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Povídkový film Praho, má lásko má trailer. Studenti FAMU vás překvapí