Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD květen 2012: Násilí teče proudem. Tvrdí nejen Dexter

Jiří Tichý

Jiří Tichý

1. 5. 2012

FOTO:Nebezpečná metoda - přebal DVDTentokrát se v pravidelném měsíčním výběru toho nejlepšího na DVD nachází filmy, které by slovem pozitivní nenazval ani Hannibal Lecter. Legrace se ale v květnu najde taky – postará se o ni Monty Python. 

Hlavně nenápadně. Zdroj: dristributor seriálu

Samé nebezpečné metody používá vedle zakladatelů psychologie i nejoblíbenější masový vrah na světě – Dexter. K němu se do vražedné agónie přidávají Muži, kteří nenávidí ženy. Alespoň nakonec se dozvíme něco pozitivního, a to smysl života podle Montyho Pythona.

Nebezpečná metoda (A Dangerous Method, recenze filmu)

FOTO:Nebezpečná metoda - přebal DVDDnes se velmi často dočítáme, že éra velkých hollywoodských hvězd je za námi a místo ní tu už nějaký ten pátek máme nekonečné série, jakými jsou Saw či Piráti z Karibiku. Vedle starých známých tváří se ale jednou za čas objeví někdo nový a neokoukaný, kdo má charisma až na půdu.

V současnosti válí Michael Fassbender. Kromě úspěšných X-menů: První třídy jsme ho mohli vidět třeba ve Studu, kde neskrýval opravdu nic. Nebo právě v Nebezpečné metodě po boku Vigga Mortensena jako Freudova žáka, Carla G. Junga. Dva psychologové a jedna žena, souboj může začít.

Nebezpečná metoda (A Dangerous Method), Drama/Thriller/Životopisný, Kanada/Velká Británie/Německo/Švýcarsko, 2011, 99 min, Režie: David Cronenberg, Hrají: Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Keira Knightley

Datum vydání: 23. května

[youtube_660]2apPdV_A_DA[/youtube_660]

Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo, recenze filmu)

FOTO: Muži, kteří nenávidí ženy - přebal DVDMožná jste si všimli, že se v Hollywoodu točí filmy, které už někdo někde natočil, většinou v jiném jazyce než v angličtině. Můžeme se jen dohadovat, proč to Američané dělají. Možná nejsou ochotni číst titulky. Nebo je nestíhají číst.

Jisté ale je, že každý takový film se dočká dalekosáhle většího rozpočtu než ten původní. A často také daleko zvučnějších jmen. To je případ i Mužů, kteří nenávidí ženy. Rozpočet narostl, na režijní sesli se posadil hitmaker David Fincher a do jedné z hlavních rolí aktuální agent 007, Daniel Craig.

Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo), Krimi/Drama/Mysteriózní/Thriller, USA/Švédsko/Velká Británie/Německo, 2011, 158 min, Režie: David Fincher, Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård

Datum vydání: 16. května

[youtube_660]4z2jxqfF_vI[/youtube_660]

Dexter (recenze seriálu)

Představte si seriál, kde je hlavní role přisouzena nikoliv geniálnímu detektivovi, ale geniálnímu vrahovi. Přestože své oběti nespočítá ani na prstech obou rukou a nohou, všichni mu přejí další a další úspěšnou vraždu.

Že je to pěkně uhozená představa? Ale kdepak. Dexter je miláčkem televizních (a internetových) diváků. Chladnokrevnost a preciznost by mu mohl závidět kdejaký řezník. Dokonce i taková kapacita z oboru masových vrahů, jakou je Hannibal Lecter, by mu jistě ráda potřásla rukou. Nebo ochutnala jeho mozek na cibulce.

Dexter, Krimi/Drama/Mysteriózní/Thriller, USA, 2006, 50 minut, Režie: Michael Cuesta, Robert Lieberman aj., Hrají: Michael C. Hall, Julia Benz, Jennifer Carpenter, Erik King

Datum vydání: 30. května

[youtube_660]-u2Xgcd3lq8[/youtube_660]

Monty Pythonův smysl života (Monty Python’s The Meaning of Life)

FOTO: Monty Pythonův smysl života - přebal DVDPokud by se zaznamenávalo něco jako věky televizní zábavy, rok nula by jistě připadl na datum vzniku legendárního Monty Pythonova Létajícího cirkusu. Až neuvěřitelně geniální skeče provázané do naprosto unikátních celků nenechaly snad žádného britského suchara v klidu.

Protože to této skupince komiků šlo tak dobře, vyplodili i nějaký ten celovečerák. Smysl života přišel jako čtvrtý v řadě a sklidil, jak jinak, velký úspěch. Některé pythonovské filmy si ale vysloužily i od zarytých fanoušků kritiku a jsou označovány jako kontroverzní. Jenže o to šlo Monty Pythonům především. Teď chystají nový film.

Monty Pythonův smysl života (Monty Python’s The Meaning of Life), Komedie, Velká Británie, 1983, 107 min, Režie: Terry Jones, Terry Gilliam, Hrají: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin

Datum vydání: 2. května

[youtube_660]3ZSKWswsXnI[/youtube_660]

Dále vychází:

Mupeti (Jason Segel po boku plyšáků v komediálně muzikálové romanci)
True Blood: Pravá krev (Jak se zdá, upírů není nikdy dost)
Blade Runner (Sci-fi klasika Ridleyho Scotta s Harrisonem Fordem v hlavní roli)
Terapie (konverzační drama HBO pronikající až do hlubin duše)
Sherlock (seriálu z produkce BBC, legendární detektiv má ve 21. století k ruce Watsona Bilba Pytlíka)
Přepadení v Pacifiku (jeden z nejlepších filmů tehdy ještě štíhlého a hbitého Stevena Seagala)
Mission: Impossible I – III (trojitá dávka Toma Cruise v jeho nejslavnější roli)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD květen 2012: Násilí teče proudem. Tvrdí nejen Dexter