Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Monty Pythoni se vracejí. Jeden z nich vstane z mrtvých

Se čtyřmi sériemi skečového seriálu a čtyřmi kultovními celovečerními filmy na kontě letos oslaví dvaačtyřicetiletou spolupráci. Legendární skupina britských komiků se vrací v novém filmu a znovu se pokusí zničit naše bránice.

Monty Python Holy Grail

John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin se znovu sejdou, Zdroj: distributor filmu

Možná si říkáte, že Monty Python již stejně nemůžou být kompletní poté, co Graham Chapman zemřel v roce 1989. Ale chyba lávky. Žijící členové se rozhodli adaptovat jako animovaný film právě Chapmanovu knihu Autobiografie jednoho lháře. Každý z nich ve filmu propůjčí hlas různým postavám a chybět nebude ani Chapman, který knihu kdysi načetl, a tak budou části záznamu ve snímku použity.

V Autobiografii jednoho lháře, která vyšla i u nás, Chapman s typickým humorem vzpomíná na éru zlatých 60. let. Filmové zpracování vzniká pod taktovkou televizních režisérů Bena Timletta a Billa Jonese, kteří již natočili dokumentární cyklus Monty Python – málem pravda.

Zatímco John Cleese, Terry Gilliam, Terry Jones a Michael Palin již v londýnských studiích dabují, účast Erica Idlea je zatím stále v jednání. Pokud by se ho nepodařilo získat, jednalo by se o další projekt, na kterém by se podíleli jen čtyři z pěti žijících členů veselé bandy (např. na koncertě věnovaném Georgi Harrisonovi či v jevištní show Monty Python: Copak je to za Mesiáše…, vycházející z filmu Život Briana, chyběl John Cleese).

Předchozí montypythonské snímky již po léta patří do zlatého fondu světových filmových komedií. Zatímco v případě A teď něco úplně jiného se jednalo pouze o sestřih znovu natočených scének ze seriálu, Monty Pyhon a Svatý Grál spolu s Životem Briana se staly mezi fanoušky kulty a Monty Pythonův smysl života dokonce získal v roce 1983 na festivalu v Cannes zvláštní cenu poroty.

Zda se v Autobiografii jednoho lháře opět vydáme na Ministerstvo švihlé chůze, nakoupíme mrtvého papouška, zazpíváme si s dřevorubci nebo si zatančíme rybí políčkovanou, zjistíme až příští rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Monty Pythoni se vracejí. Jeden z nich vstane z mrtvých