Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Černá labuť, 127 hodin nebo Opravdová kuráž

Jiří Hannich

Jiří Hannich

20. 6. 2011

Kritikou oceňovaný a filmovými nadšenci milovaný thriller Darrena Aronofskyho Černá labuť vstupuje na DVD a Blu-ray, navíc zabalený v exkluzivních o-ring obalech, v celkem čtyřech variantách.

Černá labuť (USA, 2010)

FOTO: Natalie Portman ve filmu Černá labuť

Křehká Natalie Portman, Zdroj: distributor filmu

Život baleríny newyorského baletu Niny je – podobně jako život všech v této profesi – plně pohlcen tancem. Nina žije s matkou Ericou, též kdysi balerínou, která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ, a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký vedoucí baletu rozhodne pro novou premiéru sezóny, kterou má být Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth, Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily, která na šéfa zapůsobí svou smyslností, a pro Ninu se tak okamžitě stane obrovskou konkurencí. Distributor filmu připravil jednu lahůdku: přední stranu papírového pouzdra s originálním artworkem k filmu si lze vystřihnout a využít jej například jako obrázek do rámečku.

Žánr: Thriller/Drama/Mysteriózní
Režie: Darren Aronofsky
Hrají: Natalie Portman, Winona Ryder, Mila Kunis aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: Proměna v černou labuť

127 hodin (USA, 2010)

Bacha na valící se kameny (a Rolling Stones to nejsou)

Dobrodruh každým coulem Aron Ralston se vydává do Utahu, aby zde strávil víkend lezením po odlehlých skalách. Ohromný balvan mu však přiskřípne pravou ruku. Ralston se nemůže hnout, je nucen vydržet na prudkém slunci jen s malým množstvím jídla a několika kapkami vody. Stále více mu dochází, že je potřeba, aby v sobě našel sílu dostat se z dvacet metrů hluboké propasti i za cenu ztráty končetiny. V boji s nemilosrdnou přírodou i vlastními démony nachází novou vůli žít a vyprošťuje se z pasti vstříc záchraně. Snímek natočený dle skutečných událostí režíroval držitel Oscara Danny Boyle, v hlavní roli se představuje James Franco.

Žánr: Thriller/Drama/Dobrodružný
Režie: Danny Boyle
Hrají: James Franco, Kate Mara, Treat Williams aj.
Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: God of Love (krátkometrážní snímek), vynechané scény, alternativní závěr, 127 hodin: Neobyčejný pohled, komentáře tvůrců

Opravdová kuráž (USA, 2010)

Mattie Ross chce za každou cenu pomstít otcovu krev, kterou pro kousek zlata prolil Tom Chaney. Když Chaney uprchne, požádá tahle čtrnáctiletá dívka o pomoc Roostera Cogburna, jednookého šerifa a alkoholika v jedné osobě. Společně s ním pak vyrazí na strastiplnou cestu. Záhy však tato bizarní dvojice zjistí, že není sama. Nevítanou společnost jim dělá ostřílený texaský ranger LaBoeuf, jenž touží Chaneyho chytit za jiný zločin. To v pronásledovacím týmu vytváří silné napětí, protože Mattie trvá na tom, aby Chaney pykal jen za vraždu jejího otce.

Žánr: Western/Drama/Dobrodružný
Režie: Joel a Ethan Coenovi
Hrají: Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)
Titulky: české, anglické
Bonusy: Mattie a její opravdová kuráž, Znovuzrození Fort Smith, Charles Portis – největší spisovatel, o kterém nikdo neslyšel, Kolty, winchestrovky a remingtony – Zbraně z westernů, Opravdová kuráž – Filmové řemeslo a další

Rodinná prokletí (USA, 2010)

Starý pes se vrátil k rodině

Dlouhých čtyřicet let uteklo od chvíle, kdy E. F. Bloodworth opustil svou rodinu, aby se vydal na novou životní cestu. Nyní se nachází téměř na konci svých sil, znovu se objevuje doma a musí čelit důsledkům svého dávného odchodu: psychicky zlomená exmanželka a její tři synové cítí po letech hořkost a k Bloodworthovi se chovají velice odměřeně. Jedinou útěchu mu poskytuje vnuk Fleming, kterého dříve nestačil poznat. Když ale Fleming potká ženu svých snů, vypadá to, že se bude opakovat již jednou známá historie.

Žánr: Drama
Režie: Shane Dax Taylor
Hrají: Val Kilmer, Kris Kristofferson, Hilary Duff aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: alternativní úvod, vynechané scény, Ze stránek na plátno: Z natáčení filmu Rodinná prokletí, Anatomie písně: You Don’t Tell Me What To Do, komentáře tvůrců

13 (USA, 2010)

Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. Ve strhujícím příběhu o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi lze vidět Jasona Stathama, Mickeyho Rourka, ale i hvězdu gangsta rapu 50 Centa.

Žánr: Drama/Thriller
Režie: Géla Babluani
Hrají: Jason Statham, Mickey Rourke, 50 Cent aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Alfa a omega, Bod zlomu, Thor: Příběh z Asgardu, Mamut: Titán doby ledové aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Černá labuť, 127 hodin nebo Opravdová kuráž