Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Na dřeň, Hostitel, G. I. Joe 2: Odveta a další

Redakce

Redakce

28. 3. 2013

Máme tu další filmový týden a s tím související premiérový čtvrtek. V kinech nás čeká Na dřeň s Marion Cotillard, pokračování G. I. Joe s Brucem Willisem nebo Hostitel od autorky knižního Stmívání.

FOTO: Na dren

Zahrála si Marion Cotillard v pokračování Zachraňte Willyho? Zdroj: Falcon

Na dřeň (Rust and Bone, recenze)

FOTO: Na dren plakat

Evropské drama z francouzsko-belgické produkce, které posbíralo mnoho ocenění na festivalech po celém světě – tak přesně takový je snímek Na dřeň. Hlavní ženskou roli si zahrála Marion Cotillard.

Film pojednává o příběhu dvou lidí, kterým se v jeden okamžik zhroutí jejich světy, a jediné, co je může zachránit, je jejich vzájemná blízkost, kterou sdílejí i přes to, jak málo se vlastně znají.

Na dřeň (Rust and Bone), Drama / Romantický, Francie / Belgie, 2012, 120 min, Režie: Jacques Audiard, Hrají: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Bouli Lanners, Céline Sallette, Corinne Masiero

video
play-sharp-fill

G. I. Joe 2: Odveta (G.I. Joe: Retaliation, trailer)

FOTO: G. I. Joe: Odveta

Druhé pokračování akcí nabité série o speciální vojenské jednotce G. I. Joe bude znovu o záchraně světa. Tentokrát půjde o to, zachránit svět ze spárů mocné organizace Cobra, s níž má jednotka nevyřízené účty.

Vedle uvedení snímku ve 3D jistě potěší mnohé fandy také obsazení akčních ikon Bruce Willise a Dwayna “The Rock“ Johnsona.

G. I. Joe 2: Odveta (G.I. Joe: Retaliation), Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller, Kanada / USA, 2013, 110 min, Režie: Jon Chu, Hrají: Channing Tatum, Bruce Willis, Ray Park, Dwayne Johnson, Elodie Yung

video
play-sharp-fill

 Hostitel (The Host, trailer)

FOTO: Hostitel plakat

Na planetě Zemi se konečně žije v míru. Neexistují války, lidé netrpí hladomorem, jsou čestní, ohleduplní a ušlechtilí. Celé to má jednu drobnou vadu. Už to totiž není náš svět, Zemi po úspěšné invazi kontrolují neviditelní mimozemšťané.

Autorka knižní předlohy Twilight ságy Stephanie Meyer říká o novém filmu podle její knihy, že „hostitel je sci-fi pro všechny, kteří nemají rádi sci-fi“. Tak uvidíme, jak se tato její víra naplnila.

Hostitel (The Host), Sci-fi / Thriller, USA, 2013, 125 min, Režie: Andrew Niccol, Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt

video
play-sharp-fill

Bez doteku (recenze, trailer)

FOTO: Bez doteku plakat

Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra současnosti Matěje Chlupáčka klade před diváka spíše otázky než odpovědi. Spolu s uvěřitelnými hereckými výkony a opravdu hutným tématem snímku se tak jedná o film hodný zájmu diváků.

Dospívající Jolana musí doma čelit erotickým choutkám svého otčíma, nijak je však neřeší a problémy se postupně dostávají na povrch i mimo domov. Nakonec ji to všechno zavede až do nevěstince, kde nalézá úlevu v podobě svého vlastního snového světa.

Bez doteku, Drama, Česko, 2013, 72 min, Režie: Matěj Chlupáček, Hrají: Tereza Vítů, Adrian Jastraban, Marian Roden, Petra Lustigová, Kryštof Hádek

video
play-sharp-fill

Místnost sebevrahů (Suicide Room)

FOTO: Mistnost sebevrahu plakat

Dominik je celkem normální kluk. Tedy, má asi větší štěstí než většina jeho vrstevníků. Chodí s nejhezčí holkou na škole, má bohaté rodiče, a tím pádem i finance na nákup značkového oblečení. Vše se změní ve chvíli jednoho nevinného polibku.

Polský snímek sází vedle originálního nápadu také na zajímavou kombinaci hraného snímku s počítačovou animací.

Místnost sebevrahů (Suicide Room), Drama / Animovaný / Thriller, Polsko, 2011, 110 min, Režie: Jan Komasa, Hrají: Jakub Gierszal, Roma Gasiorowska, Krzysztof Czeczot, Agata Kulesza, Kinga Preis

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=sybc9-5AIqc&t=53[/youtube_660]

Pár nenormálních aktivit (A Haunted House)

FOTO: Par nenormalnich aktivit plakat

Tvůrce Scary Movie Marlon Wayans pořád pokračuje ve svém trendu dělat si srandu ze slavných hororových snímků a podle sloganu na plakátu si vzal na paškál fenomén naší doby.

I když o příběh jde v parodiích vždy až ve druhé řadě, v tomto případě jde v podstatě o jedno posednutí duchem, záchranu vztahu a, jak už to bývá, i sexuálního života všech zúčastněných.

Pár nenormálních aktivit (A Haunted House), Komedie, USA, 2013, 86 min, Režie: Michael Tiddes, Hrají: Marlon Wayans, Nick Swardson, Cedric the Entertainer, David Koechner, Essence Atkins

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=C7It6kegaJ8[/youtube_660]

Parade (Parade)

FOTO: Parade plakat

O životě gay a lesbické komunity v Srbsku vypráví film Parade, který uspěl třeba na Berlínském filmovém festivalu.

Rozmarná tragikomedie se zaobírá životem homosexuálního páru a jejich přípravou na uspořádání luxusní svatby i zabezpečení volného průběhu Gay Pride v Bělehradu.

Parade (Parade), Komedie / Drama, Srbsko / Německo / Maďarsko / Slovinsko, 2011, 115 min, Režie: Srdjan Dragojevic, Hrají: Nikola Kojo, Milos Samolov, Hristina Popović, Goran Navojec, Goran Jevtic

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=GdIAdaPX58A[/youtube_660]

5 pravidel

FOTO: 5 pravidel plakat

Dokument o tom, jak by vypadalo žít znovu v totalitě, nám podává prostřednictvím lehce děsivé hry svědectví, jak snadno se člověk podvolí systému tohoto druhu.

Padesát lidí různého věku, pohlaví a povolání se sešlo v opuštěném rekreačním středisku a začali si hrát na totalitu. Museli se naučit nazpaměť pravidla správného občana stejně jako slova hymny. Po pár hodinách v dobrovolně vybraných rolích však účastníci pokusu začali pociťovat emoce, které nebyly hrané, a postupně splývali se svou postavou.

5 pravidel, Dokumentární, Česko, 2013, 80 min, Režie: Vavřinec Menšl

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=7ZMaU23ooSw[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Na dřeň, Hostitel, G. I. Joe 2: Odveta a další