Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmy v kinech: Gangster Squad, Nic nás nerozdělí a další

Redakce

Redakce

31. 1. 2013

Gangster Squad Lovci mafie

Tento týden nás v kinech uvítají především zástupci dramatického žánru: Gangster Squad, Nic nás nerozdělí, Paralelní světy i Pieta.

Gangster Squad Lovci mafie

Okouzlující ústřední dvojice filmu Gangster Squad Emma Stone a Ryan Gosling. Zdroj: Warner

Gangster Squad – Lovci mafie (Gangster Squad, trailer)

Gangster Squad Lovci mafie plakátPíše se rok 1949 a v Los Angeles vládne nemilosrdnou rukou mafiánský boss Mickey Cohen. Mezi obchodní aktivity jeho bratrů ve zbrani patří mimo jiné i obchod se zbraněmi, prostituce a nelegální sázení. Navíc má Mickey ke své standardní ochrance k dispozici i zkorumpovanou policii a politickou elitu. Je tak schopen dokonale potlačit jakýkoliv odpor, který by proti němu mohl povstat. Výjimku by mohl tvořit jedině nově vzniklý tajný útvar policie, vedený Johnem O’Marou a Jerrym Wootersem.

Režisér Ruben Fleischer měl na natáčení k dispozici celkem ohromující skladbu jak mladých (Ryan Gosling, Emma Stone), tak starších hvězd (Sean Penn, Josh Brolin). Mezi silné atributy snímku by měla rozhodně patřit dobová atmosféra a hudba Steva Jablonskeho.

Gangster Squad – Lovci mafie (Gangster Squad), Krimi / Drama / Akční / Thriller, USA, 2013, 113 min, Režie: Ruben Fleischer, Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Giovanni Ribisi

video
play-sharp-fill

Nic nás nerozdělí (The Impossible, recenzetrailer)

Nic nas nerozdeliPříběh snímku Nic nás nerozdělí je založen na opravdové události, kdy manželé Henry a Maria spolu s jejich třemi dětmi odjeli strávit svou zimní dovolenou do Thajska. Bylo to však v roce 2004, a tak z představy poklidně strávených vánočních svátků sešlo při zemětřesení a následné vlně tsunami, která tehdy zasáhla jihovýchodní Asii.

Rodina je při přílivové vlně rozdělena. Henry společně se dvěma syny zůstanou v místě původního pobytu, kdežto Maria se zbývajícím potomkem jsou strženi proudem vody do vnitrozemí. Henry pak začne zbytek své rodiny usilovně hledat a shledání celé rodiny tak bude jistě napínavým a emotivním momentem.

Nic nás nerozdělí (The Impossible), Drama / Thriller / Akční, Španělsko / USA, 2012, 113 min, Režie: Juan Antonio Bayona, Hrají: Naomi Watts, Ewan McGregor, Tom Holland, Marta Etura, Sönke Möhrin

video
play-sharp-fill

Paralelní světy (Upside Down)

Paralelni svetyKanadské nízkorozpočtové sci-fi. Typický příklad filmu, jaký u nás nevídáme každý týden. Snímek režiséra Juana Diega Solanase pracuje se zajímavým nápadem společnosti rozdělené různou přitažlivostí na obou jejích pólech.

Adam vede skromný, obyčejný život v neobyčejné realitě. Stále myslí na svou dětskou lásku, dívku Eden, která však žije ve světě nad ním, v převrácené realitě, která je ale mimo Adamův dosah. Jednoho dne však Adam zahlédne Eden v televizi a rozhodne se získat ji zpět. Problém ale nastává, když Adam zjistí, že Eden si na něj už vůbec nepamatuje.

Paralelní světy (Upside Down), Sci-Fi / Romantický / Drama, Kanada / Francie, 2012, 108 min, Režie: Juan Diego Solanas, Hrají: Kirsten Dunst, Jim Sturgess, Jayne Heitmeyer, Neil Napier, Timothy Spall

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=G1qM77tGndg[/youtube_660]

Pieta (Pieta)

Pieta

Jeden z nejvíce kontroverzních a zároveň nejvíce uznávaných asijských režisérů Kim Ki-duk a jeho snímek Pieta dorazil i do našich kin. Jeho film přichází navíc ověnčen Zlatým lvem z filmového festivalu v Benátkách.

Život nelítostného lichváře se obrátí naruby v momentě, kdy pozná ženu, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich shledání vzklíčí podivný, avšak harmonický vztah. Kim Ki-duk přináší v tomto snímku krutý náhled na současné partnerské vztahy a zároveň působí jako metafora na soudobou formu kapitalismu.

Pieta (Pieta), Drama / Thriller, Jižní Korea, 2012, 104 min, Režie: Ki-duk Kim, Hrají: Jeong-jin Lee, Min-soo Jo, Eunjin Kang, Jae-rok Kim, Jin Yong-Ok

 

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=cFepictEMXk[/youtube_660]

Diaz: Neuklízej tu krev (Diaz: Don’t Clean Up This Blood, recenze)

Diaz: Neuklízej tu krevItalský režisér Daniele Vicari, pro něhož je toto drama prvním snímkem, se kterým se prosadil ve světě, natočil rekonstrukci událostí v Janově v roce 2001, kde se konal summit G8.

Stejně jako v předchozích letech i zde se tehdy konaly protesty proti globalizaci a stejně jako v předešlých případech byly odraženy policejními těžkooděnci. Ve škole Diaz je ustaveno speciální centrum pro novináře, které je zároveň společenských fórem pro spoustu mladých lidí. Účastníci však netuší, že krátce po půlnoci do školy vniknou policisté a nocležníky brutálně napadnou. Do konce summitu umírá v nemocnici jeden z napadených. Film je točen z různých úhlů pohledu, které nejlépe popisují názor obou zúčastněných stran.

Diaz: Neuklízej tu krev (Diaz: Don’t Clean Up This Blood), Drama / Thriller, Itálie / Francie / Rumunsko, 2012, 127 min, Režie: Daniele Vicari, Hrají: Claudio Santamaria, Jennifer Ulrich, Elio Germano, Ralph Amoussou, Davide Iacopini

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=KVysTs75mBI[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy v kinech: Gangster Squad, Nic nás nerozdělí a další