Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer The Impossible: McGregor hraje ve filmu o skutečné tsunami

Redakce

Redakce

26. 8. 2012

Přestože už uběhla poměrně dlouhá doba od zničujícího tsunami, které v roce 2004 zasáhlo jihovýchodní Asii, jen málo hraných snímků se katastrofou zabývalo. Až teď přichází snímek španělského režiséra s hvězdným obsazením.

video
play-sharp-fill

Film The Impossible zpracovává příběh jedné rodiny a je natočen podle skutečných událostí. Režisér si navíc ke spolupráci přizval osvědčená esa: Ewana McGregora a Naomi Watts v rolích rodičů.

Síla celého příběhu tkví právě v jeho opravdovosti. Režisér po celou dobu natáčení se skutečnou rodinou spolupracoval a snímek by tak měl věrně zachycovat skutečný sled událostí. Natáčelo se jak v režisérově rodném Španělsku, tak přímo v Thajsku, takže si můžeme užít i několik úchvatných pohledů na přírodní klenoty tropického ráje.

Čtěte více: Ewan McGregor rád cestuje po světě. Přečtěte si jak lovil lososy v Jemenu

Mladý režisér herce nešetřil, jak dokládá McGregor v jednom z rozhovorů: „Režisér chtěl natáčet v reálném prostředí, a tak jsme strávili asi 6 nebo 7 týdnů natáčením v obří filmové nádrži, což bylo velmi obtížné.“ McGregor také doplnil, že „vyprávějí příběh založený na pravdě, což bylo velmi těžké, protože ve filmu je zvykem dělat věci velmi dramatické, což by bylo v tomto případě rozhodně na škodu“.

„Na jeden den natáčení dokonce přijela i rodina, podle jejíhož příběhu je film natočen, a byl to velmi speciální okamžik, protože jsme točili na úplně stejném místě, v úplně stejném hotelu, v jakém je tehdy vlna tsunami zasáhla, a oni v hotelu byli poprvé od toho hrůzného okamžiku,“ dodává McGregor.

Otec rodiny má starost nejen o syny, které právě objímá. Zdroj: Warner Bros.

Juan Antonio Bayona je známý především svým hororem Sirotčinec (Orphanage) z roku 2007. The Impossible je pro něj krok do Hollywoodu, i kdyby jen tím, jaké herce si do svého filmu vybral. Ewana McGregora jsme mohli v našich kinech naposledy vidět ve snímku Lov lososů v Jemenu, Naomi Watts k nám naposledy zavítala minulý rok v dramatu Dream House.

Trailer hraje na citlivou strunu. Je to patrné od prvního záběru, kdy poklidné záběry šťastné rodiny vystřídá hluk zemětřesení a následná přílivová vlna. Karty jsou rozdány jasně: otec a dva mladší synové zůstanou spolu a téměř ihned se zapojí jak do hledání dvou zbývajících členů rodiny, tak do pomoci dalším obětem neštěstí. Naopak matku s nejstarším synem proud vody strhne kamsi do vnitrozemí.

Zajímavý je fakt, že rozuzlení se dozvídáme prakticky už z traileru, a tak důležitá je hlavně cesta, kterou musí všichni zvládnout, aby k sobě nalezli cestu zpátky. Jako podkres slouží pomalá verze One od U2, což jen umocňuje city ždímající ukázku. Otázkou tak je, zda se opravdu splní slova Ewana McGregora o tom, že příběh není tak klasicky hollywoodsky srdceryvný, až by byl nepříjemný. Premiéru má snímek v prosinci 2012.

Impossible, The

Akční / Drama
Španělsko / USA, 2012

Režie: Juan Antonio Bayona
Hrají: Ewan McGregor, Naomi Watts, Marta Etura, Sönke Möhring

Premiéra v USA: 21. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer The Impossible: McGregor hraje ve filmu o skutečné tsunami