Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Next Fest 2011: Prvnímu ročníku pražského festivalu budou vévodit Eddie Stoilow

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

19. 7. 2011

Léto je dlouhé a festivalů není nikdy dost. Letos mají všichni příznivci skvělé hudby jedinečnou šanci zúčastnit se prvního ročníku multižánrového festivalu Next Fest. Pořadatelé uvařili skvělé menu a jeho ochutnávka bude probíhat 27. srpna od půl čtvrté odpoledne v Kulturním centru Vltavská.

Next Fest měl být původně festivalem, který otevře své dveře méně známým kapelám, a dá jim tak prostor ukázat jejich talent. Do rozhozených sítí, jež měly z vod českého šoubyznysu vylovit ty nejlepší kapely poněkud méně zvučných jmen, byly ale lapeny také skupiny, které si své místo již vydobyly. Festival je tak žánrovým mišmašem kapel nejrůznějšího věku a postavení v rámci české hudební scény. Všechny však oplývají výjimečným hudebním nadáním a jejich vystoupení slibují nevídanou show.

Titul headlinera festivalového dne získala kapela jiné reality – Eddie Stoilow. Tato pražská sestava již před nějakým časem probořila brány hlavního města a dostala se za jeho hranice. Jejich jméno se skloňuje stále častěji a hudba Eddie Stoilow se zařadila na základní playlisty českých rádií i hudebních televizí. Letos vydali své další album Oh My God!, které je nabité skvělými hity. Kluci na festivalu představí nejen tyto aktuální skladby, ale také věci, které se prozatím na žádném jejich studiovém albu neobjevily.

Podívejte se na video rozhovor s Eddie Stoilow

Na akci, jakou je Next Fest, nesmí chybět ani pop-rocková skupina O5&Radeček. Stálice české hudební scény zaručuje skvělý hudební prožitek a spoustu pozitivní energie. O5&Radeček jeviště přenechají další úspěšné formaci – Bek Ofis. Kluci kolem Honzy Nedvěda na svých koncertech pořádně řádí. Odhodí poslední kousky zábran a oddávají se hudbě i svému publiku. Stejně tak tomu bude i na Next Festu. Kromě skvělé show se ale chystá ještě překvapení, na kterém se bude podílet i další skupina, která se zařadila na seznam vystupujících – The Roads.

The Roads jsou česko-britskou kapelou, která žije v Berlíně. Tam si kluci plní svůj sen – bydlí společně v jednom bytě a dělají jen a jen muziku, která se jim líbí a která je baví. Jejich nadšení je nakažlivé, a tak se všechny jejich koncerty mění v nekonečné tanečně-hudební párty.

video
play-sharp-fill

Publikum rozhodně nezklamou ani další již prověřené kapely – Memphis a Zakázaný Ovoce. A protože Next Fest je multižánrovou hudební záležitostí, nesmí chybět ani rap v podání pražských Gambrz Reps nebo hard-rock pod záštitou Coma Hepatis. Bluessovou cestou se špetkou jazzu a latinskoamerických rytmů se vydají Moody Rain. Crossover zazní z nástrojů a úst berounských Bikkinyshop. Za pop (lehce laděný do stylu ema) vystoupí High Five a rock ve stylu legendárních Kabátů předvede uskupení Ruleta.

První ročník jednodenního multižánrového festivalu Next Fest slibuje vážně skvělou zábavu. Snad každý si zde musí najít svůj styl, a užít si tak jeden z posledních festivalů letošního léta. Vstupte 27. srpna v půl čtvrté odpoledne do hudebního světa Kulturního centra Vltavská a nechte se pohltit tóny, jež rozproudí krev ve vašich žilách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Next Fest 2011: Prvnímu ročníku pražského festivalu budou vévodit Eddie Stoilow