Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Foto: High Five natáčeli nový videoklip. I my jsme byli u toho

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

19. 5. 2011

!Exkluzivně!V dubnu představila kapela High Five svůj nový singl, skladbu Wake Up. Nyní, symbolicky přesně měsíc po vydání singlu, kapela vypouští do světa videoklip k této skladbě. Byli jsme u natáčení v pražském So.Cz.Ka baru a přinášíme vám možnost si klip prohlédnout, exkluzivně na Topzine.cz.

Foto: High Five - Wake Up

Vojta Koval ve videoklipu (vlevo), Zdroj: Topzine, foto: Marie Kozmová

Druhé květnové úterý bylo v pražském So.Cz.Ka baru nedaleko I. P. Pavlova rušno už od brzkých ranních hodin. Sešel se zde totiž malý štáb sestavený při příležitosti natáčení videoklipu kapely High Five ke skladbě Wake Up.

Společně s fotografkou Marií Kozmovou jsme u natáčení byli, já jsem si dokonce zahrál roli fotbalového fanouška. Po samotném singlu, který jsme vám na stránkách Topzine.cz představili 19. dubna, tak dnes máte exkluzivní možnost prohlédnout si i videoklip k singlu Wake Up.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_high_five_10_5_2011_marie_kozmova_1/]

High Five na klipu spolupracovali s Martinem Linhartem, stejně jako na předchozích videoklipech ke skladbám Our Kingdom a Lost Years. V klipu se vedle členů kapely objevili například moderátor a hudebník Kuba Alexa, který se podílel na produkci singlu, nebo Patricie Solaříková, kterou můžete znát mimo jiné ze seriálu Ulice. Postavu barmana si zahrál promotér Robert Vlček, který si stejnou roli střihl již před několika lety ve filmu Samotáři.

Pán s kytkou hvězdou dne

Děj zachycuje běžné situace obyčejného pracovního dne ve velkém městě, plném zvláštních lidí. V klipu se odehrává několik zdánlivě nesouvisejících příběhů, které se však při pozorném sledování vzájemně proplétají. Můžete tak sledovat denní koloběh manažera, který po nocích hraje v baru na kytaru, prostitutky, školaček, které utekly z vyučování, nebo obyčejného dělníka.

Celý klip se natáčel na jeden záběr, takže natáčecí den se skládal především z neustálého zkoušení správných nástupů. Musím říct, že po patnáctém opakování scény, ve které s klávesistou Tomášem vbíháme do baru coby fotbaloví fanoušci, jsem začínal litovat, že se nikde nehraje fotbalový zápas, na který bych mohl jít fandit. Po celodenním natáčení jsme si skutečně na své role hodně zvykli, což u bubeníka Péši znamenalo sžít se s převlekem dělníka s pivním bachorem.

„Docela mě překvapilo, jak dobře to všichni zahráli, byli vážně výborní,“ pochvaloval si Martin Linhart spolupráci se svými herci. Mezi všemi vynikal především pán s kytkou, kterého hrál Matěj Dvořák, bubeník kapely Vagyny Dy Praga, který svým výkonem vyvolával bouřlivý smích takřka při každém opakování záběru.

Singl Wake Up společně s tímto novým klipem je předzvěstí chystaného EP. Producent Kuba Alexa, se kterým budou High Five na EP spolupracovat, pro Topzine.cz prozradil, že natáčení bude probíhat zřejmě v druhé polovině srpna a na debutovou desku kapely se tak můžete těšit na podzim tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foto: High Five natáčeli nový videoklip. I my jsme byli u toho