Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kabát s novým CD Banditi Di Praga. Nejočekávanější české album tohoto roku je na pultech

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

22. 12. 2010

Oblečte si bundu, oblečte si sako, vezměte si teplákovku, ale nakonec na sobě budete mít Kabát. Banditi Di Praga jsou jako pijavice. Chytí se.

foto Kabát

Kabát, album Banditi Di Praga, Foto: František Ortmann

Nejočekávanější české album tohoto roku, Banditi Di Praga, nezačíná zrovna zjemna. Stejnojmenná skladba vás připraví na věci příští. A jak jinak, než že se vyplatí poslouchat každičké slovo. To je Kabát, jak ho známe. Pořád stejně skvělá muzika.

Co se stane, když přijdou do vaší zahrady týpci s Charlie Chaplinem a mají nože? Nevíte? Nechte si poradit od skladby číslo dvě, Matky & Závity. Jak říká skupina Kabát, nevadí, hlavně že matky a závity pasují. A nemusíte matku přiolejovat, protože tento singl bude pasovat všude a všem.

Neumíte si představit, jak jsem se polekal, když jsem četl název písně Lady Gag A Rin. První, co mi prolétlo hlavou bylo, jestli Kabát nezešílel a neudělal jakýsi duet s Lady Gaga. Naštěstí jsem se mýlil. A Lady Gag A Rin je určitě lepší bez ní. Nevím, jak by se tvářila na rozjetou muziku, kde se nešetří ani nástroji, ani hlasem Pepy Vojtka. A že vodka ředila krev? Kdo to nezná.

Důležitá rada Kabátů, kterou najdete v bookletu alba Banditi Di Praga:

Zesilte zesílené,

rozsviťte rozsvícené,

vysvětlete vysvětlené,

přesvěčte přesvědčené,

ohněte ohnuté,

uhněťte uhnětené,

uhněte uhnutým,

neotravujte otrávené

Ebenový Hole jsou klasikou už nyní. Opilá parta, která pila od pátku do pondělí, což jí podle slov zocelí, přivítala i Petra Bendeho, který ale už nikdy s Kabáty chlastat nende. A nakonec přišli bratři Ebeni a tím to všechno začne. Bitka ebenovými holemi je vlastně vyvrcholením této skladby.

Skrytá kamera full HD vás čeká v singlu Potkali se v Paříži. Je skvělé slyšet například pískací hračku v kabátovské muzice. Hned je to cosi jiného. Ale rozhodně ne horšího. Ale ta moderní slova, to je pro mne s Kabáty novinka. „Žanetu, už je to na netu…,“ mluví za vše. Samotná skladba je taková pohoda, že se hodí snad pro každou příležitost.

[poll id=“36″]

Kdo chodí na sportovní mače ví, že se občas zpívá Kdo neskáče není…, bůhvíkdo. Kabáti to vzali za správný konec. Kdo neskáče není Švéd to polopaticky vysvětluje. A údajně jsou nejlepší Motorhead. Oproti minulému albu jde rozhodně o pokrok v podobě slovníku Kabátů. Všechna ta pokrytí, kamery full HD a podobné vychytávky se od Kabátů nedaly čekat. Každopádně to dokázali zasadit perfektně do své neměnné hudby, takže se nemusíte bát, že by Kabát kolaboroval s elektronickou muzikou. Na CD hostuje například i Divokej Bill, Vojta Lavička nebo Radek Pobořil.

Také možnost soutěžit o autentickou Diamantovou desku, kterou kapela bude v rámci turné k desce Banditi Di Praga přebírat za milión prodaných nosičů, je příjemným překvapením. Majitel originálního CD tuto šanci má. Ale nejen kvůli soutěži se album vyplatí koupit.

Kabát – Banditi Di Praga

Vydáno: 12/2010

Skladby: Banditi Di Praga, Matky & Závity, Lady Gag A Rin, Kdeco Nám Zachutná, Kávu Si Osladil (Pro Frantu), Ebenový Hole, Projdu Zdí, Narvi Tam Ten Styl, Don Pedro Von Poltergeist, Potkali Se V Paříži, Nesahej Na Můj Drink, Kdo Neskáče Není Švéd, Mouse Decadence, Peří Prach A Broky, Schody

Vydalo: EMI

Celkový čas: 43:45

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kabát s novým CD Banditi Di Praga. Nejočekávanější české album tohoto roku je na pultech