Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jak natočit videoklip bez velkých peněz? Zeptejte se kapely Memphis

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

6. 3. 2011

foto MemphisSkupina z Hradce Králové funguje od roku 2005, ale ruku na srdce, kdo z českých posluchačů hudby ji zná? Spíše jen zasvěcení lidé nebo ti, kteří jsou z okolí Hradce. Tato skladba, stejně jako videoklip, by mohla fanouškovskou základnu rapidně zvýšit.

foto Memphis

Memphis, Zdroj: oficiální stránky kapely

Nový videoklip Memphisu, The One, byl natočen bez jakékoli profesionální pomoci. Ale i tak je velice zajímavý a hlavně hudba vtáhne člověka do děje. Jde o pomalejší rockovou skladbu, kde je hodně vidět frontman a zpěvák kapely, Honza Říčař. A není se čemu divit, tahák na ženy i méně procentní muže.

Pája Urban, Matěj Horák, Kámo Šritr a již zmíněný Honza Říčař, to je kompletní sestava kapely, která má za sebou už několik úspěchů, jako je druhé místo v soutěži United Islands Of Talents 2006, finále soutěže Líheň 2009, druhé místo na Rock Festu Dobříš a vítězství v soutěži Pro – Rock 2008, na Karvinském Woodstocku roku 2009 i v soutěži Hudbou Proti Nudě 2010.

Memphis v loňském roce vystoupili i na festivalech jako Votvírák či United Islands. A kluby Palác Akropolis, Rock Café Praha, Abaton, Retro Music Hall a XT3 také hradeckou kapelu hostily. Tato mladá parta je rozhodně příslibem lepších časů české hudební scény. Na Topzine.cz připravujeme s kapelou rozhovor, buďte ve střehu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak natočit videoklip bez velkých peněz? Zeptejte se kapely Memphis