×
TOPZINE.cz

Eddie Stoilow mají s Oh My God! našlápnuto na desku roku

foto Eddie Stoilow!Recenze!Eddie Stoilow dává fanouškům do rukou unikátní desku, která se v mnoha směrech liší od debutu. Album Oh My God! je hodně inovativní a neskutečně chytlavé. Kapela, která se dá poslouchat od začátku do konce se stisknutým tlačítkem opakování, to je na naše poměry skvělý výkon.

foto Eddie Stoilow
Eddie Stoilow, Zdroj: oficiální stránky kapely

Po úspěšné desce The Best Of přišli kluci s druhým albem, které nese název Oh My God!, což jsou slova, která si při nejednom singlu této nahrávky řeknete, protože hudba, kterou laser vykousal do této placky je opravdu nečekaně parádní. Však také kapela slibovala nový zvuk a velké hity. Očekávání nejen naplnila, ale také předčila.

Hned první slovo songu Here We Go naznačí, jakým směrem se OMG! bude ubírat. Veselý taneční pop-rock nenechá vaše nohy v klidu a refrén z hlavy jen tak nedostanete, to mi věřte. Frozen, který byl předvojem tohoto počinu, zřejmě nemá cenu nikomu představovat. Z rádií a televizí na nás Frozen působí už pěkných pár týdnů.

Vstupenky na křest alba Oh My God! koupíte online zde

Při Hard Day už nebudete pochybovat o tom, že pokud by Honza Žampa někdy praštil se zpěvem, může se bez problémů živit mixem. Album totiž prošlo jeho rukama a výsledný mix stojí za pochvalu. U Caroline Eddie Stoilow zpomalí, ale po prvních třech písničkách to je to pravé ořechové na chvilku oddychu.

Jenže odpočívat můžete jen necelé čtyři minuty. Potom už směle k páté Oh My Gosh!, kde vyniká především Honzův zpěv a bicí Michala Honsy. Pětka je trochu více rocková, než dosavadní přehrané skladby z tohoto disku, ale nechybí v ní ani electro, které dodává skladbě tu správnou šťávu.

Připravujeme pro vás soutěž o 10 CD Oh My God!

Old Man´s Face může nejprve připomínat Mikovu Grace Kelly. Skladby rozhodně nebudu srovnávat, protože obě mají své plus. Old Man´s Face je propletena tradičně skvělými tóny piana Davida Šmídta, stejně jako Today/Tomorrow, kde Davidův hudební nástroj hraje první housle.

Jediná česká skladba na CD je Elita, kterou Eddie Stoilow nahráli společně s Xindlem-X. Že to byl nápad k nezaplacení se jistě brzy ukáže. A jak tvrdil Honza Žampa v rozhovoru pro Topzine.cz, že mu čeština při zpěvu nejde přes pysky, tady to rozhodně nepotvrzuje.

Únorový rozhovor s Eddie Stoilow najdete zde

Při názvu písně March Song se mi vybaví Mendelssohnova Wedding March, se kterou devítka z kompaktu nemá sice nic společného, ale rozhodně by mi nevadilo mít na svatbě právě March Song. Zaručilo by to přinejmenším veselý svatební průvod. Druhou věcí, kde Eddie Stoilow přivítali i hosta, je Goodbye. Velice zdařilá píseň, při které se na koncertech nejen vyskáčete; hořící zapalovače také nebudou od věci.

Nesmím opomenout ještě Floating (Orchestral Version 2011), která je akustickou předělávkou jednoho z největších hitů Eddie Stoilow. Album bude se vší parádou pokřtěno 4. května v Paláci Akropolis a nebude chybět kmotr Oh My God! Pavel Cejnar a guru Bob Klepl.

Eddie Stoilow – Oh My God!

Vydáno: 21. března 2011

Skladby: Here We Go, Frozen, Hard Day, Caroline, Oh My Gosh!, Old Man´s Face, Today/Tomorrow, Elita (feat. Xindl-X), March Song, Goodbye (feat. David Koller), Rock ´n´ Roll Music, Floating (Orchestral Version 2011), Snooze

Celkový čas: 46:04

Vydalo: Championship Music

Hodnocení: 5*****Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..