Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejlepších 8 pořadů v televizi, které vás v létě nepustí k vodě

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

14. 6. 2011

Jste zvyklí trávit léto povalováním na koupališti nebo u bazénu? Letos se k tomu možná nedostanete, vybrali jsme pro vás totiž pořady, které vás přikovají k vašim televizím!

FOTO: Simpsonovi, fotka rodinky

Nesmrtelná žlutá klasika, Zdroj: distributor seriálu

Prázdniny na televizních obrazovkách nebývají většinou moc lákavé. Prostor dostávají reprízy sledovaných pořadů a televizní premiéry filmů, které jste už dávno viděli na DVD. Letošní televizní léto bohužel nebude výjimkou, i tak se ale dá najít pár pořadů, které snad budou za zhlédnutí stát.

Simpsonovi

Vzhledem k tomu, že oblíbené seriály jako How I Met Your Mother nebo The Big Bang Theory dostaly na letošní léto dovolenou, seriáloví fanoušci jistě nepohrdnou ani nejnovější řadou toho o rodince ze Springfieldu. Již dvaadvacátou sérii ze života nestárnoucích Simpsonů vysílá Prima Cool každý čtvrtek od 20:35.

Hra o trůny

Se svou seriálovou troškou do televizního mlýna přichází i HBO. Historický seriál Hra o trůny začala sice stanice vysílat už před několika týdny, jednotlivé díly ale stále opakuje, a tak, pokud vám seriál doteď unikal, máte stále šanci toto skvěle hodnocené dílo zhlédnout. V hlavní roli uvidíte Seana Beana, kterého si dost možná pamatujete jako Boromira z Pána Prstenů.

FOTO: obrázek ze seriálu Hra o trůny

Sean Bean bojuje o trůny

Špinavá práce

Prima Cool nabízí i další zajímavý pořad letošního léta. V dokumentární reality show ukazuje moderátor a komik Mike Row taková zaměstnání, která byste si na vlastní kůži zkusit rozhodně nechtěli. On to však risknul, a každou středu od 20:15 tak přináší divákům stanice porci zábavy a občas i žaludek zvedající momenty.

Lidský terč

Nebývá časté, že by televizní stanice vysílaly premiérové seriály o prázdninách. Nova tak však letos od 29. června učiní s akčním seriálem Lidský terč. Hlavním hrdinou je soukromý detektiv, který se zabývá ochranou osob a o akci ve svém životě nemá rozhodně nouzi. V hlavních rolích se objeví herci Mark Valley (Kauzy z Bostonu), Chi McBride (Dr. House) nebo Jackie Earle Haley (Prokletý ostrov).

Oprah show

Přestože Oprah Winfrey v Americe před pár týdny odvysílala poslední díl své světoznámé talk-show, čeští diváci se jí na obrazovkách ještě dočkají. Aspoň pokud mají naladěnou Prima Love. Ta nabídne 25. sérii pořadu, která je zároveň i tou poslední. Během ní se vedle nejslavnější televizní moderátorky objevili takoví hosté jako J. K. Rowling, John Travolta nebo Bill Gates. První díl odvysílá stanice 20. června od 19:00.

Wipeout – Souboj národů

Televize Nova vsadila pro letošní léto na reality show. Její formát převzala ze Spojených států a mnohým českým divákům je jedna z jeho verzí známá jako Drtivá porážka, kterou vysílá TV Barrandov. V případě Novy půjde o stejný základ, jak už ale název napovídá, bojovat mezi sebou budou národy. Proti československému týmu, v kterém najdeme třeba Ondřeje Brzobohatého, Báru Munzarovou nebo Maroše Kramára, se postaví Bělorusko, Polsko a Ukrajina. Celá show se navíc odehraje v argentinském Buenos Aires.

Aréna národů

Zdá se, že současný boj mezi stanicemi Prima a Nova jen tak neskončí. Před rokem vysílaly televize souběžně dvě talentové soutěže, na letní prázdniny mají opět přichystaný podobný pořad. Nováckému Souboji národů se bude Prima snažit konkurovat s týmem, který vzešel z velmi náročného castingu a jehož kapitánem je olympijský vítěz Aleš Valenta. A česká reprezentace vyslaná Primou bude mít rozhodně zajímavější soupeře, mimo jiné třeba Velkou Británii, Čínu nebo Francii, kde se celá soutěž také uskuteční.

Magické hory

Pokud vás formát reality show vůbec neláká, a raději si dopřejete něco klidnějšího, i vám má letošní televizní léto co nabídnout. Česká televize přichystala svým divákům cyklus Magické hory, v němž vás herečka Květa Fialová a filozof Václav Cílek provedou po krásách kultovních českých hor. Třináctidílnou sérii vysílá ČT2 každou sobotu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlepších 8 pořadů v televizi, které vás v létě nepustí k vodě