Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Navštivte děčínskou zoo. Na měsíc říjen připravila spoustu akcí

Redakce

Redakce

27. 9. 2011

FOTO: Děti a dýněPokud máte rádi zvířata, rozhodně by vám neměla uniknout zpráva o říjnových akcích, které pořádá děčínská zoo. Zasoutěžte si o zajímavou cenu nebo si rozšiřte obzory některou z oblíbených přednášek!

FOTO: Děti a dýně

Příprava dýní pro strašidelnou zoo, Zdroj: Zoo Děčín

Léto končí, což v žádném případě neznamená konec zábavy. Rozhodně ne pro návštěvníky zoo ve městě Děčín. Přesuňte se od vyhřátých koupališť a dovolených u moře k dalším oblíbeným činnostem a zúčastněte se některé z připravovaných akcí.

Navrhněte nám vlajku

Pokud jste alespoň trochu kreativní a máte dobré nápady, neváhejte a vyzkoušejte své štěstí v soutěži spojené s návrhem vlajky pro zoo. Ta se pořádá při příležitosti svátku Dne české státnosti, který připadá na 28. září.

Svůj návrh můžete odevzdávat od 26. do 30. září na recepci zoo či Rajských ostrovů, oddělené expozici nacházející se v centru města Děčín. Připište své jméno a kontakt, můžete vyhrát prohlídku zoo pro dvacet osob s průvodcem!

Beseda o českých nosorožcích v Africe

FOTO: Přednáška Bálek

Čeští slonové v Africe

Cestovatel Jiří Bálek strávil přes dva roky pozorováním nosorožců dvourohých, kteří byli do Tanzánie převezeni ze Zoo Dvůr Králové. Získal zde hromadu materiálů, fotografií, natočil spoustu poutavých videí. Rovněž se zabýval osudem severních bílých nosorožců, jejichž vysazení v Keni bylo posledním pokusem o rozmnožení těchto kriticky ohrožených savců.

Jak se dařilo vrátit dva rozdílné druhy do jejich původního prostředí si nenechte ujít dne 6. října v 17 hodin v Malém sále Městské knihovny Děčín. Vstup je zdarma.

Den pro seniory

Zoo myslí na všechny věkové skupiny. První říjnový den bude patřit seniorům. Nejenže za vstup zaplatí pouhých 15 korun, ale bude pro ně také pořádán speciální program. Ten zahrnuje komentovanou podívanou na krmení medvědů či prohlídku s průvodcem.

Pro akci je nutné prokázat se platným „důchodcovským“ průkazem. Pokud však chcete vyrazit s babičkou, žádný strach! Doprovod zaplatí symbolických deset korun. Na komentovanou prohlídku je nutné se předem objednat na telefonním čísle 412 531 164.

Strašidelná zoo

FOTO: Strašidelná zoo

Strašidelná zoo

Pokud se vám letos urodilo hodně dýní a nevíte co s nimi, pomozte děčínské zoo uspořádat akci Strašidelná zoo. Ta se koná 5. listopadu od 16 hodin. Případní dárci mohou zavolat na telefonní číslo 412 531 164, zahrada je schopna odvoz dýní zajistit.

Akce spočívá v tom, že celá zoo je ověnčena tradičními masopustními vydlabanými dýněmi, které vytváří zdání strašidýlek. Děti  tuto atrakci milují, ale i dospělí budou okouzleni krásou osvícené zahrady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Navštivte děčínskou zoo. Na měsíc říjen připravila spoustu akcí