Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Termální koupaliště jsou tím pravým pro podzimní dovolenou

Redakce

Redakce

12. 11. 2010

FOTO: Termální lázně ostrova IschiaPodzimní únava nás všechny pomalu udolává a my přemýšlíme o tom, jak zvládnout rychle se blížící zimu. Lázně a termální koupaliště jsou ta pravá místa, kde můžete načerpat potřebnou sílu, zregenerovat unavené tělo a odpočinout své mysli.

FOTO: Termální lázně ostrova Ischia

Termální lázně, Foto: Kristýna Sehrová, Topzine.cz

Celá Evropa nabízí mnoho míst, kam se za takovým odpočinkem vydat.  Ta nejznámější lázeňská města není třeba připomínat. Karlovy Vary, Mariánské lázně, Baden Baden nebo Vichy jsou světoznámá a hojně navštěvovaná po celý rok. Proto se podívejme do míst méně známých a svými službami stejně kvalitními, kde o vás budou odborníci pečovat od rána do noci.

Odpočinek na jihu Evropy

Jednou z velmi navštěvovaných míst je malý ostrov Ischia uprostřed Neapolského zálivu v jižní části Itálie. Na tomto zeleném hornatém ostrově sopečného původu se skrývá mnoho termálních koupališť a lázeňských parků. Již starověcí římští aristokraté a císaři našli v tomto ostrově zalíbení. Právě v tomto období se začaly stavět velmi oblíbené termální lázně, koupaliště a s tím spojené i parky. Jedním z nich mohou být také Poseidonovy zahrady ve městě Forio nebo Termální park Castiglione.

Na jejich návštěvníky čeká okouzlující kombinace krásné zeleně s termálními bazény, písečné pláže a působivá atmosféra. Nabízí mnoho využití v podobě bahenních zábalů, nejrůznějších masáží i léčebných či relaxačních procedur. To vše můžete podstupovat, zatímco se před vámi bude v příjemně zářícím slunci lesknout azurově modré moře.

Také ve Střední Evropě najdete místo pro relaxaci

Velmi známou lázeňskou zemí se stalo Maďarsko. Mnoho návštěvníků zde každoročně nachází odpočinek, klid a pohodu. Je to země lázní, která zaujímá ve světě významné postavení v rámci léčebných i termálních vod.Podle dochovaných pramenů se v léčebných vodách Maďarska koupal i sám Markus Aurelius a jiní významní panovníci této doby.

V Maďarsku na návštěvníky čeká velká rozmanitost termálních lázní a koupališť. Jedním z příkladů může být lázeňské městečko Balf na úpatí Alp v blízkosti Neziderského jezera. Léčebné prameny spojeny se subalpinským klima, překrásnou přírodou a zalesněnou krajinou vytváří téměř idylické místo pro podzimní odpočinkovou dovolenou.

termální lázně

Protikladem je město Harkány, které svým středomořským podnebím láká turisty do jihozápadního cípu své země. Koupaliště v tomto městě jsou charakteristické mimořádně velkým obsahem síry, která má velké léčebné účinky. Tato oblast je zajímavá i pro návštěvníky toužící po archeologických památkách a muzeích.

Stejné příležitosti dostanou také návštěvníci malého leč v oblasti kultury a zábavy velmi bohatého města Sávar. Toto město má kromě nespočtu léčebných a wellness programů i obrovské využití pro děti. Stává se tak výborným místem pro rodinnou dovolenou. Děti si zde mohou užít obří skluzavky, dobrodružného hradu, pirátské lodi nebo vodní dělostřelby.

Termální koupaliště, lázeňské procedury a sluncem zalité pláže jsou tou pravou dovolenou v podzimním sychravém počasí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Termální koupaliště jsou tím pravým pro podzimní dovolenou