Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Wahlberg a Washington vytáhli v novince 2 zbraně

K filmovému úspěchu někdy stačí dva charismatičtí protagonisté a akční zápletka s dávkou napětí jako u vítěze americké návštěvnosti tohoto víkendu, thrilleru 2 zbraně. Do kin vstoupilo i pokračování Šmoulů. Jak si vedly ostatní filmy?

FOTO: Denzel Washington Mark Wahlberg 2 guns

Danny Glover a Mel Gibson 21. století? Zdroj: Falcon

Akční krimi 2 zbraně (které ve filmu drží Mark Wahlberg a Denzel Washington) utržilo v premiérovém víkendu 27,4 milionů a patří mu zlato v žebříčku americké návštěvnosti. Ve filmu se měla původně sejít dvojice Owen Wilson – Vince Vaughn, která se ale nakonec rozhodla pro vlastní projekt, komedii Stážisti.

Druhý post patří komiksovému Wolverinovi, který o víkendu na vstupenkách utržil 21,7 milionů dolarů. Hugh Jackman se v rámci přípravy na návrat do své nejslavnější role podrobil náročnému výkonostnímu tréninku, na který nedohlížel nikdo jiný než The Rock.

video
play-sharp-fill

Třetí místo patří rodinné novince Šmoulové 2, která za svůj první víkend sklidila na tržbách 18,2 milionů. Skřítky s modrou krví americká kritika sice ztrhala, to však studiu Sony nezabránilo k zaměstnání autorů sepisujících scénář trojky.

Na čtvrtou pozici spadl horor V zajetí démonů, jehož víkendové tržby činily 13,7 milionů. Pátý skončil úspěšný animák Já, padouch 2, který si na již tučné konto připsal dalších 10,4 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=185 /]

Tento týden americká kina vytáhnou hned čtyři esa z rukávu. V souboji o čelní místa žebříčku se proti sobě postaví sci-fi Elysium s Mattem Damonem, pokračování fantasy Percy Jackson: Moře nestvůr, komedie Millerovi na tripu a nová pixarovka Letadla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Wahlberg a Washington vytáhli v novince 2 zbraně