Návštěvnost kin v USA: Univerzita pro příšerky stále u diváků boduje

Univerzita pro příšerky potvrdila, že pixarovské animáky přivedou do kina celou rodinu, a vystrašila si i tento týden první místo v žebříčku americké návštěvnosti. Zabodovala také krimikomedie Drsňačky. A jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Monsters University
“To já ne, to ten jednookej!!” Zdroj: Falcon

Jedno vítězství jí nestačilo, a tak se animovaná komedie Univerzita pro příšerky chopila prvenství v americkém žebříčku návštěvnosti i tento víkend s tržbami ve výši 46,2 milionů. Pokračování snímku z roku 2003 se původně mělo objevit v kinech již minulý podzim, nakonec ale nechalo volný prostor pro poslední díl Twilight ságy.

Druhá příčka patří akční komedii Drsňačky se Sandrou Bullock a Melissou McCarthy, která ve svém premiérovém víkendu utržila v amerických kinech 40 milionů dolarů. Pod filmem je podepsaný režisér Paul Feig, kterému po jeho úspěšných Ženách sobě studio doslova nařídilo natočit další snímek s dámskými protagonistkami.

Na třetím místě skončil sci-fi spektákl Světová válka Z o celosvětové smrtící virové epidemii, který si na konto připsal 29,8 milionů. Představitel hlavní role a koproducent Brad Pitt se před časem nechal slyšet, že novinka je úvodní částí plánované sci-fi trilogie, která komplexně převede na plátno knižní předlohu Maxe Brookse.

Jako čtvrté se umístilo premiérové akční drama Útok na Bílý dům katastrofického specialisty Rolanda Emmericha s tržbami 25,7 milionů. Pátá pozice náleží Muži z oceli, za jehož trikot s červeným S na hrudi a superhrdinské kousky nechali diváci o víkendu v kinech 20,8 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Univerzita pro příšerky46,2171,0
2.Drsňačky40,040,0
3.Světová válka Z29,8123,7
4.White House Down25,725,7
5.Muž z oceli20,8248,7
6.Apokalypsa v Hollywoodu8,774,7
7.Podfukáři5,5104,7
8.Rychle a zběsile 62,4233,3
9.Star Trek: Do temnoty2,0220,5
10.Stážisti1,441,7

Tento týden budou na žebříčkové posty útočit především dvě atraktivní premiéry. Příšerkám se bude snažit konkurovat napravený zloduch v animáku Já, padouch 2 a Johnny Depp se ve westernu Osamělý jezdec představí v roli indiána, který má k Vinnetouovi daleko.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*