Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost kin v USA: Univerzita pro příšerky stále u diváků boduje

Univerzita pro příšerky potvrdila, že pixarovské animáky přivedou do kina celou rodinu, a vystrašila si i tento týden první místo v žebříčku americké návštěvnosti. Zabodovala také krimikomedie Drsňačky. A jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Monsters University

„To já ne, to ten jednookej!!“ Zdroj: Falcon

Jedno vítězství jí nestačilo, a tak se animovaná komedie Univerzita pro příšerky chopila prvenství v americkém žebříčku návštěvnosti i tento víkend s tržbami ve výši 46,2 milionů. Pokračování snímku z roku 2003 se původně mělo objevit v kinech již minulý podzim, nakonec ale nechalo volný prostor pro poslední díl Twilight ságy.

Druhá příčka patří akční komedii Drsňačky se Sandrou Bullock a Melissou McCarthy, která ve svém premiérovém víkendu utržila v amerických kinech 40 milionů dolarů. Pod filmem je podepsaný režisér Paul Feig, kterému po jeho úspěšných Ženách sobě studio doslova nařídilo natočit další snímek s dámskými protagonistkami.

video
play-sharp-fill

Na třetím místě skončil sci-fi spektákl Světová válka Z o celosvětové smrtící virové epidemii, který si na konto připsal 29,8 milionů. Představitel hlavní role a koproducent Brad Pitt se před časem nechal slyšet, že novinka je úvodní částí plánované sci-fi trilogie, která komplexně převede na plátno knižní předlohu Maxe Brookse.

Jako čtvrté se umístilo premiérové akční drama Útok na Bílý dům katastrofického specialisty Rolanda Emmericha s tržbami 25,7 milionů. Pátá pozice náleží Muži z oceli, za jehož trikot s červeným S na hrudi a superhrdinské kousky nechali diváci o víkendu v kinech 20,8 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=180 /]

Tento týden budou na žebříčkové posty útočit především dvě atraktivní premiéry. Příšerkám se bude snažit konkurovat napravený zloduch v animáku Já, padouch 2 a Johnny Depp se ve westernu Osamělý jezdec představí v roli indiána, který má k Vinnetouovi daleko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost kin v USA: Univerzita pro příšerky stále u diváků boduje