Návštěvnost v USA: Horor Insidious přilákal diváky zpátky do kin

FOTO: Insidious Chapter 2

Díky konci prázdnin se znovu začínají naplňovat opuštěné kinosály. Důkazem jsou relativně vysoké tržby hororu Insidious: Chapter 2, který se umístil na prvním místě žebříčku americké návštěvnosti. Jak dopadly další filmy?

FOTO: Insidious_Chapter_2_
Taková normální duchařská rodinka. Zdroj: ITAFilm

Premiérovému snímku Insidious: Chapter 2 se za uplynulý víkend podařilo dosáhnout tržeb převyšujících 41 milionů dolarů, což je nejlepší výsledek od měsíc a půl starého Wolverinea. Pokračování u nás kupodivu neuvedeného hororu vypráví o rodině, jejíž někteří členové komunikují se světem zemřelých.

Druhá pozice patří kriminální komedii The Family, které se o premiérovém víkendu povedlo na tržbách sklidit 14,5 milionů. Galskému režisérovi Lucu Bessonovi se do rolí mafiánských manželů a do lokací v jižní Francii podařilo dostat Roberta De Nira a Michelle Pfeiffer.

Na třetí příčce skončila akční sci-fi Riddick, jejíž konto se navýšilo o 7 milionů dolarů. Představitel titulní role Vin Diesel a režisér filmu David Twohy se na premiéře nechali slyšet, že další díl oblíbené série na sebe nenechá dlouho čekat.

Čtvrtý je historický snímek The Butler, jehož víkendové tržby činily 5,6 milionů. Jako pátá se umístila komedie Millerovi na tripu, která utržila 4,4 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Insidious: Chapter 241,141,1
2.The Family14,514,5
3.Riddick7,031,3
4.The Butler5,6100,0
5.Millerovi na tripu5,4131,6
6. No se Aceptan Devoluciones4,326,6
7.Letadla3,183,0
8.One Direction: This is Us2,426,9
9.Elysium2,188,4
10.Percy Jackson: Moře nestvůr1,862,0

Tento týden do amerických kin dorazí očekávaný thriller Prisoners s Hughem Jackmanem a Jakem Gyllenhaalem, který doplní dvě romantické komedie Enough Said a Thanks for Sharing.

 

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*