Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Hobit potřetí první, dotahuje ho bláznivý Will Ferrell

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

23. 12. 2013

I v předvánoční atmosféře se poslednímu Hobitovi a animáku Ledové království podařilo vydržet na čelních místech žebříčku návštěvnosti amerických kin. Slušně dopadlo i několik premiérových filmů. Jak se snímkům dařilo?

FOTO: Orlando Bloom Hobit

V Hobitovi se objeví i Legolas s tváří Orlanda Blooma, ačkoliv se v knižní předloze vůbec nevyskytuje. Zdroj: Warner

Jacksonova adaptace Hobit: Šmakova dračí poušť dosáhla hattricku prvenství v žebříčku návštěvnosti a její konto o víkendu vzrostlo o 31,5 milionů. Vypadá to, že diváky od návštěvy kina neodradily ani hlasy kritizující odlišnosti od Tolkienovy předlohy.

Druhá skončila bláznivá komedie Anchorman 2: The Legend Continues, která v premiérovém víkendu sklidila na tržbách 26,8 milionů. Will Ferrell v ní ztvárnil postavu excentrického moderátora Rona Burgundyho, se kterou již před devíti lety sklízel úspěch ve snímku Zprávař.

video
play-sharp-fill

Třetí místo patří disneyovskému animáku Ledové království, jehož víkendové tržby činily 19,2 milionů dolarů. Svým způsobem prequel pohádky o Sněhové královně je typickou vánoční podívanou a zabodoval u diváků po celém světě.

Čtvrtý se umístil kritikou opěvovaný Špinavý trik, který dosáhl na tržby ve výši 19,1 milionů. Páté místo a tržby přesahující 9,3 milionů náleží dramatu Zachraňte pana Bankse, v němž Tom Hanks ztvárnil Walta Disneyho.

Tento týden do amerických kin vstoupí poslední letošní filmové lahůdky. S Benem Stillerem poznáme Waltera Mittyho a jeho tajný život, Sylvester Stallone vyzve Roberta De Nira Zpátky do ringu a Leonardo DiCaprio se pod Scorseseho vedením představí jako Vlk z Wall Streetu.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Hobit potřetí první, dotahuje ho bláznivý Will Ferrell