×
TOPZINE.cz

Návštěvnost v USA: Hobit potřetí první, dotahuje ho bláznivý Will Ferrell

FOTO: Ian McKellen Hobbit Desolation of Smaug
"Doufám, že s trojkou vyděláme ještě víc." Zdroj: Warner

I v předvánoční atmosféře se poslednímu Hobitovi a animáku Ledové království podařilo vydržet na čelních místech žebříčku návštěvnosti amerických kin. Slušně dopadlo i několik premiérových filmů. Jak se snímkům dařilo?

FOTO: Orlando Bloom Hobit
V Hobitovi se objeví i Legolas s tváří Orlanda Blooma, ačkoliv se v knižní předloze vůbec nevyskytuje. Zdroj: Warner

Jacksonova adaptace Hobit: Šmakova dračí poušť dosáhla hattricku prvenství v žebříčku návštěvnosti a její konto o víkendu vzrostlo o 31,5 milionů. Vypadá to, že diváky od návštěvy kina neodradily ani hlasy kritizující odlišnosti od Tolkienovy předlohy.

Druhá skončila bláznivá komedie Anchorman 2: The Legend Continues, která v premiérovém víkendu sklidila na tržbách 26,8 milionů. Will Ferrell v ní ztvárnil postavu excentrického moderátora Rona Burgundyho, se kterou již před devíti lety sklízel úspěch ve snímku Zprávař.

video

Třetí místo patří disneyovskému animáku Ledové království, jehož víkendové tržby činily 19,2 milionů dolarů. Svým způsobem prequel pohádky o Sněhové královně je typickou vánoční podívanou a zabodoval u diváků po celém světě.

Čtvrtý se umístil kritikou opěvovaný Špinavý trik, který dosáhl na tržby ve výši 19,1 milionů. Páté místo a tržby přesahující 9,3 milionů náleží dramatu Zachraňte pana Bankse, v němž Tom Hanks ztvárnil Walta Disneyho.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=205 /]

Tento týden do amerických kin vstoupí poslední letošní filmové lahůdky. S Benem Stillerem poznáme Waltera Mittyho a jeho tajný život, Sylvester Stallone vyzve Roberta De Nira Zpátky do ringu a Leonardo DiCaprio se pod Scorseseho vedením představí jako Vlk z Wall Streetu.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..