Návštěvnost v USA: Gravitaci patří divácký trůn i třetí víkend

Sci-fi podívaná Gravitace se stále těší přízni diváků a v prvenství víkendového žebříčku americké návštěvnosti se jí podařilo dosáhnout na hattrick. I druhé místo patří stejně jako před týdnem Kapitánu Phillipsovi. Jak si vedly další filmy?

FOTO: George Clooney Gravity
“Tolik jsme snad nevydělali ani s Dannyho parťáky.” Zdroj: Warner

Sci-fi drama Gravitace si podmanilo diváky nejen v Americe, kde již třetí týden drží první příčku žebříčku návštěvnosti a kde o víkendu utržila dalších 31 milionů. Velebený režisér Cuarón prý zatím dohlédne na vlastní seriál, než jeho syn dopíše scénář o ztracené Atlantidě.

Na druhém místě se udržel se somálskými piráty bojující Kapitán Phillips, jehož konto o víkendu vzrostlo o 17,3 milionů. Tom Hanks v titulní roli sice sklízí uznání, scenáristé thrilleru jsou ale naopak kritizováni ze zkreslení skutečné události, podle níž je snímek natočen.

Jako třetí se umístil remake slavného hororu podle povídky Stephena Kinga Carrie, jehož víkendové tržby v premiérovém víkendu činily 17 milionů dolarů. Štafetu role přísně vychovávané dívky, která v sobě objeví telekinetické schopnosti, po Sissy Spacek převzala Chloë Grace Moretz.

Čtvrtý post patří animáku Zataženo, občas trakaře 2 s tržbami 10,1 milionů, páté místo premiérovému akčňáku Plán útěku, jemuž náleží tržby ve výši 9,8 milionů. Biografie Juliana Assange The Fifth Estate pak celkem neúspěšně startuje až z osmé pozice.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=195 /]

Tento týden do amerických kin vstoupí nový hvězdně obsazený krimithriller Ridleyho Scotta Konzultant. Konkurovat se mu pokusí mystifikační komedie Bad Grandpa.

Návštěvnost v USA: Gravitaci patří divácký trůn i třetí víkend
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*