Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Gravitaci patří divácký trůn i třetí víkend

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

21. 10. 2013

Sci-fi podívaná Gravitace se stále těší přízni diváků a v prvenství víkendového žebříčku americké návštěvnosti se jí podařilo dosáhnout na hattrick. I druhé místo patří stejně jako před týdnem Kapitánu Phillipsovi. Jak si vedly další filmy?

Sci-fi drama Gravitace si podmanilo diváky nejen v Americe, kde již třetí týden drží první příčku žebříčku návštěvnosti a kde o víkendu utržila dalších 31 milionů. Velebený režisér Cuarón prý zatím dohlédne na vlastní seriál, než jeho syn dopíše scénář o ztracené Atlantidě.

Na druhém místě se udržel se somálskými piráty bojující Kapitán Phillips, jehož konto o víkendu vzrostlo o 17,3 milionů. Tom Hanks v titulní roli sice sklízí uznání, scenáristé thrilleru jsou ale naopak kritizováni ze zkreslení skutečné události, podle níž je snímek natočen.

video
play-sharp-fill

Jako třetí se umístil remake slavného hororu podle povídky Stephena Kinga Carrie, jehož víkendové tržby v premiérovém víkendu činily 17 milionů dolarů. Štafetu role přísně vychovávané dívky, která v sobě objeví telekinetické schopnosti, po Sissy Spacek převzala Chloë Grace Moretz.

Čtvrtý post patří animáku Zataženo, občas trakaře 2 s tržbami 10,1 milionů, páté místo premiérovému akčňáku Plán útěku, jemuž náleží tržby ve výši 9,8 milionů. Biografie Juliana Assange The Fifth Estate pak celkem neúspěšně startuje až z osmé pozice.

Tento týden do amerických kin vstoupí nový hvězdně obsazený krimithriller Ridleyho Scotta Konzultant. Konkurovat se mu pokusí mystifikační komedie Bad Grandpa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Gravitaci patří divácký trůn i třetí víkend