Návštěvnost v USA: Gravitaci patří divácký trůn i třetí víkend

FOTO: Gravitace
Gravitace posbírala největší počet nominací na letošní ceny BAFTA. Zdroj: Warner

Sci-fi podívaná Gravitace se stále těší přízni diváků a v prvenství víkendového žebříčku americké návštěvnosti se jí podařilo dosáhnout na hattrick. I druhé místo patří stejně jako před týdnem Kapitánu Phillipsovi. Jak si vedly další filmy?

FOTO: George Clooney Gravity
“Tolik jsme snad nevydělali ani s Dannyho parťáky.” Zdroj: Warner

Sci-fi drama Gravitace si podmanilo diváky nejen v Americe, kde již třetí týden drží první příčku žebříčku návštěvnosti a kde o víkendu utržila dalších 31 milionů. Velebený režisér Cuarón prý zatím dohlédne na vlastní seriál, než jeho syn dopíše scénář o ztracené Atlantidě.

Na druhém místě se udržel se somálskými piráty bojující Kapitán Phillips, jehož konto o víkendu vzrostlo o 17,3 milionů. Tom Hanks v titulní roli sice sklízí uznání, scenáristé thrilleru jsou ale naopak kritizováni ze zkreslení skutečné události, podle níž je snímek natočen.

Jako třetí se umístil remake slavného hororu podle povídky Stephena Kinga Carrie, jehož víkendové tržby v premiérovém víkendu činily 17 milionů dolarů. Štafetu role přísně vychovávané dívky, která v sobě objeví telekinetické schopnosti, po Sissy Spacek převzala Chloë Grace Moretz.

Čtvrtý post patří animáku Zataženo, občas trakaře 2 s tržbami 10,1 milionů, páté místo premiérovému akčňáku Plán útěku, jemuž náleží tržby ve výši 9,8 milionů. Biografie Juliana Assange The Fifth Estate pak celkem neúspěšně startuje až z osmé pozice.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil.dol.)
1.Gravitace31,0170,6
2.Kapitán Phillips17,353,3
3.Carrie17,017,0
4.Zataženo, občas trakaře 210,193,1
5.Plán útěku9,89,8
6.Zmizení2,157,3
7.Enough Said1,810,8
8.The Fifth Estate1,71,7
9.Hra na hraně1,617,5
10.Insidious 21,580,9

Tento týden do amerických kin vstoupí nový hvězdně obsazený krimithriller Ridleyho Scotta Konzultant. Konkurovat se mu pokusí mystifikační komedie Bad Grandpa.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*