Návštěvnost kin v USA: Jack a obři smutní, jsou propadákem měsíce

Filmový rok 2013 má první gigantický propadák. Postaral se o něj otec X-Menů Bryan Singer se svým dobrodružným počinem Jack a obři.  Žebříček tržeb sice ovládl, dolarový přísun však zůstal za očekáváním. Jak si vedly ostatní filmy?

Nicholas Hoult ve filmu Jack a obři. Zdroj: Warner Bros.
Nicholas Hoult ve filmu Jack a obři. Zdroj: Warner Bros.

Nákladný trikový fantasy snímek Jack a obři si za první víkend v kinech připsal 28 milionů dolarů. S rozpočtem těsně pod hranicí 200 milionů je i průměrně zdatnému počtáři jasné, že jeden z prvních velkofilmů letošního roku zavání obrovským komerčním propadákem. A reputaci mu výrazně nespraví ani tržby ze zbytku světa.

Propad třicet procent poslal na druhou příčku komedii Identity Thief, která si připsala dalších 9,7 milionu dolarů. Celkově si pak eRkový přísun sprosťáren zapsal nádherných 107 milionů. Pro komedii za pár milionů vskutku pochvalné vysvědčení.


Na třetí příčce se umístila další drsná komedie s názvem Na šrot. Devět milionů na první pohled nevypadá jako velké terno, náklady na výrobu však vyšplhaly na minimálních třináct milionů. Producentský tým tak může s klidem vyhlížet následující týdny.

Oblibu malých nenáročných hororů potvrdila děsivá podívaná The Last Exorcism Part II. Osm milionů na kontě už o prvním víkendu zaplatilo pětimilionový rozpočet. Takhle se dělá úspěch. Hovořit o něm může i Dwayne Johnson, jehož Snitch poctivě sbírá dolary a celkově jich už utržil celých čtyřiadvacet.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=162 /]

Příští týden se do zámořských kin podívá další ambiciózní fantasy Mocný vládce Oz z dílny Sama Raimiho a thriller Dead Man Down od režiséra původních Mužů, kteří nenávidí ženy. Doufejme, že sympatický Oz dopadne o něco lépe než trikově opulentní Jack.

Návštěvnost kin v USA: Jack a obři smutní, jsou propadákem měsíce
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*