Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Muzikál Mauglí se potkal v ZOO. Do Divadla Kalich dorazí v září

S novou divadelní sezónou se na prkna Divadla Kalich chystá muzikál Mauglí. Herci a tvůrci se u první čtené zkoušky sešli stylově v pražské ZOO. TOPZINE.cz vám přináší fotogalerii a rozhovor s Míšou Doubravovou.

[nggallery id=2486]

Dvojice Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová, režijní tandem SKUTR. To je tvůrčí podpis pod novým muzikálem Divadla Kalich s názvem Mauglí. Premiéry se příběh na motivy Kiplingových Knih džunglí dočká 12. září.

Už teď se ale tvůrci a herci sešli k první čtené zkoušce, a to netradičně. Pražská ZOO a tropické počasí vytvořilo stylovou pracovní atmosféru.

Obrýlení zpěváci včetně plakátového tahouna Jiřího Korna, který si v Mauglím zahraje pantera Baghíru, si vyměňovali první dojmy z příprav nové inscenace.

Foto: Jiří Korn

Jiří Korn je muzikálový matador, v Mauglím si zahraje pantera. Foto: Alena Hlavničková, TOPZINE.cz

Lucia Šoralová, chystající se na roli matky vlčice, se svěřila s obavami nad náročnou choreografií Jany Burkiewiczové a Adély Stodolové Laštovkové.

„Dověděla jsem se, že jako matka bych měla Muglího nosit na zádech, což bude s mými čtyřiceti kily asi hodně zajímavé,“ řekla s úsměvem drobná zpěvačka.

Naopak o radostech a nadšení z novéhu projektu se pro TOPZINE.cz rozpovídala Michaela Doubravová, kterou můžete vidět mimo jiné jako Bětku v seriálu Ulice nebo Rizzo v divadelním muzikálu Pomáda.

FOTO: Michaela Doubravová

„Role Rašmí mě uklidňuje,“ říká dvaadvacetiletá Míša Doubravová. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Míša si v muzikálu Mauglí zahraje jedinou lidskou postavu, dívku Rašmí.

Nemrzí vás, že v Mauglím nehrajete zvířecí roli?

Ne, já si budu užívat, že jsem jiná, taková nevinná.

Čeká vás jako Lucii Šoralovou nějaká náročná choreografie?

Doufám, že mě ne, ale chtěla bych si zatancovat aspoň s Mauglím, kterého mimochodem hraje můj přítel (Roman Tomeš, pozn. red.).

Na podzim se s novými muzikály roztrhne pytel. Čím je Mauglí výjimečný?

Myslím si, že to bude hodně alternativní. Když se řekne Mauglí, každý si představí pohádku pro děti, ale v muzikálu bude hodně skrytých významů pro dospělé. Výjimečná je taky hudba, střídají se tady snad všechny žánry, takže si každý najde to svoje.

A pro vás osobně, čím je muzikál jiný?

Inscenace je neuvěřitelně čistá a nevinná. Já se touto rolí asi hodně uklidním, abych se pak zase mohla vrátit zpátky do svých pubertálních let (smích).

Mauglí, Divadlo Kalich, hudba: Ondřej Soukup, texty: Gabriela Osvaldová, režie: SKUTR, hrají: Jiří Korn, Jan Cina, Michaela Doubravová, Lucia Šoralová, Richard Tesařík, Jan Kříž, Csongor Kassai a další.

Premiéra: 12. září 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Mauglí se potkal v ZOO. Do Divadla Kalich dorazí v září